Čtvrtek 27. ledna 2022, svátek má Ingrid
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Noční vlci vjeli do EU, tvrdí Chirurg. ‚Chlapci‘ míří do Bratislavy

Svět

  10:49aktualizováno  10:56
MOSKVA/BUDAPEŠŤ - Části motocyklové kolony ruských Nočních vlků se podle ruského bulvárního serveru LifeNews podařilo proniknout do Evropské unie přes Maďarsko. Zformovat kolonu prý chtějí v Bratislavě a pak zamířit na dříve plánovanou trasu až do Berlína, kam hodlají dorazit 9. května.

Vůdce Nočních vlků Alexandr Zaldostanov v běloruském Brestu. foto: ČTK

„Naši bikeři oficiálně vjeli do Evropské unie, aniž by porušili zákon,“ řekl ruském serveru motorkář Alexej Galickij, který je údajně v Budapešti. „Shromaždištěm je Bratislava, odkud budeme v cestě pokračovat po plánované trase,“ prohlásil. Akce prý proběhne „bez ohledu na cokoli“.

PEŇÁS: Noční vlci, maskulinní kreténismus a nabušená paka na motorkách

Jak se motorkáři do Maďarska dostali a kolik jich je, Galickij neuvedl. Mezi Maďarskem a Běloruskem, kam byli Noční vlci počátkem týdne od polské hranice vykázáni, leží Ukrajina, jejíž západní část není Rusku kvůli konfliktu na východě země přátelsky nakloněna.

Alexandr Zaldostanov aka Chirurg, vůdce Nočních vlků.

Na twitterovém účtu Nočních vlků se v noci na čtvrtek objevila informace, že v Bratislavě se Noční vlci chtějí setkat s balkánskými kolegy. „Nehledě na to, že všem hraničním přechodům rozeslali pokyn nepouštět Noční vlky, naši stejně hranice překročili! Oznámil to Chirurg. Teď se chlapci vydali po naplánované trase. Cílem je Bratislava, kde by se měli setkat s bikery z Balkánského poloostrova,“ stojí na Twitteru. Chirurg je přezdívka vůdce Nočních vlků Alexandra Zaldostanova.

Do Berlína oklikou? Noční vlci bloudí u hranic, dveře jim zavírá i Litva

Z Moskvy ruští motorkáři vyrazili minulou sobotu, ale po bezproblémovém průjezdu Běloruskem jim na bělorusko-polské hranici polské úřady nepovolily vjezd do země. Neuspěla ani skupina, jež chtěla vjet do Litvy, která s Běloruskem sousedí na severozápadě.

Trasa Nočních vlků z Bratislavy do Berlína má vést přes Vídeň, Mnichov a Prahu.

Člen Nočních vlků Pavel Vetkin ukazuje své zrušené vízum po návratu od...
Člen Nočních vlků Andrej Bobrovsky ukazuje své zrušené vízum (Brest).
Autoři: ,

Naši zemi by neubránila ani desetkrát větší armáda, říká armádní generál Opata

Premium Přes tři roky šéfuje armádě a nejvíc mu pije krev byrokracie. Když je nejhůř, oblékne maskáče a vyrazí z kanceláře...

Situace se obrací. Dřív byl vstřícný západ, dnes vyrazte s obytňákem na východ

Premium Nemám rád kempy s jejich davovou atmosférou, hlukem a stísněným prostorem a hotely jsou pro mě nenávratně statické,...

Recept na dlouhověkost? Chirurg Pafko vysvětluje, čím si zkracujeme život

Premium Profesor Pavel Pafko o tom, proč si u televize neotevře lahváč, o malém štěstí pro každý den a taky o poučném úrazu na...