130 let

Diskuze

Obama: Čína nás svou slabou měnou poškozuje

Americký prezident Barack Obama obvinil Čínu, že hazarduje s mezinárodním obchodem a poškozuje Spojené státy, když udržuje slabou čínskou měnu. Uvedla to agentura Reuters. Odmítl však zatím podpořit návrh zákona, kterým by někteří američtí zákonodárci chtěli přimět Peking, aby umožnil posílit čínskou měnu.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
EM

e. mayer

7. 10. 2011 23:39
jenom blazen by si koupil fordku.

0 0
možnosti
MS

M. Stuchlik

7. 10. 2011 23:32
Tak zaveď clo

a neskuhrej

0 0
možnosti

M. Čechvala

7. 10. 2011 16:11
A koho poškozovaly USA

Vypadá to věrohodně, jenomže po Bretton-Woods se situace začla radikálně měnit

spočátku v řízenou, pak neřízenou inflaci, až hyperinflaci. Miliardy dolarú se "pújčovaly" v tiskárnách.  Vojna ve Vietnamu se skončila fiaskem, a ztrátou miliard

dolaru a lidských životu na obou stranách. S vehemencí sobě vlastní se pustily do Iráku, Afganistánu přitvrdit boj vuči terorismu. Jenomže to je válka jiného typu, jiné kultury, jiné životní hodnoty, a nadevše to není válka otevřeného typu. Zde střílí každá skála,  a samovrahy se jen tak hemží.

Co se týče Číny, tak USA se nelíbí její postup. Ptali se někdy USA Latinské Ameriky

jak se jim líbil obchod ? Když tak bohatá země, ako Brazilie byla pořád sto let zadlužena.  V těch počtech sa vloudila chybička- levně odsuď nakupovat, draze prodávat. USA se musí smířit s tím, že Čína nebude tančit jak USA   hraje. Rostou jim rivalové jak Indie, i spomenuta Brazilie.

0 0
možnosti
JC

J. Cedivoda

7. 10. 2011 16:05
Obama se zbláznil.

Tato politická proklamace je naprosto zcestná. Nikdo na trhu nemůže nikoho poškozovat, pokud nepoužívá vysloveně kriminální metody. Trh je regulace, která má svá pravidla a zákony. Velice primitivní, ale velice účinné. USA se dostaly do dluhové pasti samy, svým vlastním přičiněním a naprostým nerespektováním zákonitostí tržní ekonomiky. Ta past je v současné době v rozsahu, který je likvidační. ( VIZ: http:\\http://www.usdebtclock.org ). Není to způsobené jen Obamovou administrativou, ale působením politiků posledních několika vlád USA, kteří výjimečnost ekonomiky své země a její úlohu povýšili nad zákony trhu. Úkolem vlády je především zabezpečit prosperitu, pořádek a pokojný rozvoj svého státu a především tímto vlivem působit na své okolí - ostatní státy. USA se vydaly cestou jinou a sklízejí to co samy zasely. Do problémů a potíží se dostaly samy a to do problémů tak velkých, že ještě ani netuší jejich hrozivý rozsah.

0 0
možnosti
PF

P. Fiala

7. 10. 2011 15:46
Proč nepoškozuje Juan Euro?

Protože výkonnost ekonomik, tvorby GDP v EU je stejná jako v USA, ale nemáme tolik napůjčovaných peněz jako USA (takže se jim těžko dýchá, musí splácet a jako vždy přemýšlejí kdo to za ně zaplatí).

USA, po r.1989, musela také transformovat válečné ekonomiky spojené s výrobou zbraní konvenčních i hromadného ničení. Podobně  jako všechny státy v Evropě (vč.SSSR a jeho satelitů) viz období "Studené války", která měla vypuknout v Evropě na Železné oponě. USA navíc musela následně vydávat strašné miliardy na další války Jugoslávie, Kuwajt, Iraq, Afganistan (nebo jen "spotřebovávala a testovala válečný strategicky zastaralou výzbroj a výstroj). A též čelit rozsáhlým přírodním katastrofám Katrina a dalším následným uragánům v rozloze území srovnatelém s rozlohou Britských ostrovů. Finance popůjčované hlavně z GB a EU na rychlou obnovu způsobily nedostatek dollarů v Evropě, a tím pádem utlumily poněkud obchody a investice. Což spousta ekonomických (nehledě na ty politické) expertů dodnes nepochopila.

Takže vážení (i když se pořád o něco škorpíme), važme si EU, važme si Eura, važme si čínských obchodníků a práce jejich lidí. A hlavně važme si své práce v rámci EU a buďme hrdi sami na sebe, co vše jsme dokázali vybudovat za asi 20 roků bez komunistů a jejich přátel v Rusku.

0 0
možnosti
JC

J. Cedivoda

7. 10. 2011 16:27
Naprosto souhlasím,

važme si EU, ale nezapomínejme, že podnikání musí vytvářet užitné (tedy UŽITEČNÉ) hodnoty. Předstírat podnikání a přiživovat se na podnikání (různými imaginárními "službami") není cestou k prosperitě. Važme si lidí, kteří pro společnost OPRAVDU něco dělají, podnikatelů, vědců, techniků, lékařů, učitelů, dělníků, úředníků, zemědělců ..... i těch policajtů. Mějme se ale na pozoru před těmi co žijí na úkor společnosti, co společnost rozeštvávají a populisticky nadbíhají kde jaké skupině "potecionálních voličů". Važme si všech, kteří s námi chtějí ve světě obchodovat, poctivě a bez nějakých podivných zdánlivě "ideologických" závazků a podmínek. Dobré byrokraty potřebujeme k řízení Evropy i státu, mějme se však na pozoru před byrokraty kteří chtějí jen moc a to za každou cenu. Mějme se na pozoru, aby EU neskončila tam, kde jsou v současné době USA.

0 0
možnosti