19. prosince 2017 18:30 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Opilý český řidič se bránil kontrole na Slovensku, policisté použili slzný plyn

Alkohol za volantem (ilustrační).  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Alkohol za volantem (ilustrační). | foto: Shutterstock

Opilý český řidič kamionu se na Slovensku snažil vyhnout kontrole, když se před policejní hlídkou uzamknul v kabině. Policisté proto rozbili okno vozidla a použili slzný plyn. Následná dechová zkouška naměřila řidiči přes dvě promile alkoholu, policie ho obvinila z jízdy pod vlivem návykové látky. V úterý to řekl policejní mluvčí Radko Moravčík.

Pozornost policejní hlídky upoutal pětatřicetiletý řidič kamionu, když v pondělí odpoledne ve městě Ružomberok na severu Slovenska jezdil ze strany na stranu, neměl zapnuté předepsané osvětlení vozidla a při odbočovaní nezapnul směrovku. Policisté kamion zastavili.

„Během kontroly se (řidič) uzamknul ve vozidle a nereagoval na opakované výzvy, aby z vozidla vystoupil a předložil doklady. Proto policisté použili donucovací prostředky. Obrannou tyčí rozbili okno na dveřích spolujezdce a použili i slzný plyn,“ uvedl Moravčík. Následně řidič vypnul motor a vystoupil z vozidla. Podle dechové zkoušky měl 2,27 promile.

Policisté řidiče zadrželi a odebrali mu i řidičský průkaz. Za řízení pod vlivem alkoholu mu hrozí až pětileté vězení.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz