28. srpna 2018 12:03 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Z maďarského vězení byla po odpykání dvou třetin trestu propuštěna dcera slovenského multimilionáře

Soud (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Soud (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

BUDAPEŠŤ Z věznice v Budapešti v úterý vyšla na svobodu Slovenka Eva Varholíková-Rezešová, která si odpykávala devítiletý trest vězení za způsobení nehody v opilosti, která si vyžádala čtyři lidské životy. Propuštěna byla podmínečně po odpykání dvou třetin trestu, uvádějí místní média.

Vysoký trest uložil 41leté dceři zesnulého slovenského multimilonáře Alexandra Rezeše budapešťský odvolací soud 11. září 2014. Zpřísnil rozsudek soudu první instance, který Varholíkovou potrestal šesti lety odnětí svobody. Odvolací soud rovněž prodloužil zákaz řízení motorových vozidel z původních pěti let na osm.

Opilá za volantem zabila čtyři lidi

Varholíková jela 21. srpna 2012 na maďarské dálnici M3 pod vlivem alkoholu a ve vysoké rychlosti narazila do automobilu Fiat Punto. V něm na místě zahynuli tři lidé. Další žena utrpěla vážná zranění, jimž po převozu do nemocnice podlehla.

Budapešťský soud vyhověl žádosti o předčasné propuštění 17. července. Prokuratura sice proti takovému kroku podala odvolání, ale neuspěla. Podle médií soud rozhodnutí odůvodnil tím, že výkon trestu byl bezproblémový, přičemž se Varholíková chovala příkladně, dodržovala všechna přísná pravidla a nedostala se do konfliktu s žádnou ze spoluvězeňkyň.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz