13. června 2018 12:56 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

‚Jedinec s velmi nízkým IQ,‘ reagoval Trump na urážky herce De Nira

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 82Diskuse
‚Fuck Trump,‘ vyzval publikum Robert De Niro během předávání cen Tony. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ‚Fuck Trump,‘ vyzval publikum Robert De Niro během předávání cen Tony. | foto: Reuters

WASHINGTON/PRAHA Herec Robert De Niro přibyl do skupiny celebrit kritizovaných na Twitteru prezidentem Trumpem. De Niro Trumpa kritizuje dlouhodobě, ale když během pondělního předávání cen Tony pronesl slova „Fuck Trump“, prezident USA se neudržel.

„Robert De Niro, jedinec s velmi nízkým IQ, dostal ve filmech příliš ran do hlavy od pravých boxerů. Sledoval jsem ho minulou noc a opravdu věřím, že mohl být ‚punch-drunk‘,“ napsal na Twitter den po vyhlašování cen Tony prezident USA Donald Trump. Výraz punch-drunk vyjadřuje stav, kdy je člověk mimo z úderů do hlavy.

13.června 2018 v 11:40, příspěvek archivován: 13.června 2018 v 12:33

Robert De Niro, a very Low IQ individual, has received too many shots to the head by real boxers in movies. I watched him last night and truly believe he may be “punch-drunk.” I guess he doesn’t...

Trump tak reagoval na projev Roberta De Nira na předávání cen Tony, kde herec vystoupil s velice krátkým proslovem. „Řeknu jenom jednu věc: ‚Fuck Trump‘,“ pronesl k publiku De Niro a pozvedl ruce zaťaté v pěsti v boxerském gestu. Sklidil za to velký potlesk, při němž téměř všichni v sále povstali.

„Již to není ‚Pryč s Trumpem‘, ale ‚Fuck Trump‘,“ zakončil svůj krátký projev herec. Odpověď amerického prezidenta, který se akorát vrátil ze summitu se severokorejským lídrem Kim Čong-unem, na sebe nenechala dlouho čekat.

Třicet šest hodin po De Nirově proslovu napsal Trump první tweet. V druhém pak vychvaloval ekonomické úspěchy USA, jako nejnižší nezaměstnanost za poslední roky, aby jej zakončil slovy: „Prober se Bouchači.“

Herec Robert De Niro získal Oscara v roce 1981 za film Zuřící býk, kde pod taktovkou slavného režiséra Martina Scorseseho ztvárnil roli boxera Jakea LaMotty. Pravděpodobně proto zvolil Trump tyto urážky.

De Niro je dlouhodobým kritikem prezidenta. Během volební kampaně v roce 2016 nazval Trumpa „totálním magorem“ a po nastoupení prezidenta do úřadu řekl, že Spojené státy se tímto staly „tragickou debilní komedií“.

„Pořád je to idiot. A chybí mu jakýkoliv smysl pro lidskost, nebo soucit,“ uvedl herec během březnové fundraisingové večeře. Vyzval tehdy mladé lidi, aby kandidovali na prezidenta a „navrátili důstojnost úřadu.“ Podobně pak na Brown University, která patří k nejlepším školám v USA, vyzval během přednášky studenty, aby „pracovali na zastavení šílenství“ Trumpovy administrativy.

Trump nesmí do restaurace?

V polovině května letošního roku se navíc objevily zprávy, že Trump má zakázaný vstup do restaurací Nobu, které napůl De Niro vlastní s japonským šéfkuchařem Nobuyukim Matsuhisou.

„Je mi jedno, co má on rád. Pokud by vešel do restaurace, ve které bych byl i já, odešel bych,“ uvedl herec. Matsuhisa nakonec v časopise Hollywood Reporter  vyjasnil, že Trump rozhodně nemá vstup zakázaný. „Bob nikomu vstup nezakázal. Vím, co napsali. Nikdo nemá zakázaný vstup,“ vysvětlil šéfkuchař.

De Niro patří v uměleckých kruzích k nejhlasitějším odpůrcům republikánské hlavy státu, během předloňské volební kampaně také podporoval neúspěšnou demokratickou prezidentskou kandidátku Hillary Clintonovou.

  • 82Diskuse


Martin Hampejs

Autor

Martin HampejsMartin.Hampejs@lidovky.czČlánky