Úterý 18. ledna 2022, svátek má Vladislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ostny v Londýně odhánějí bezdomovce. Pitomost, míní starosta

Svět

  6:00
LONDÝN - Jak zabránit bezdomovcům v noclehu před vaším příbytkem? Umístěte na zem kovové ostny, poradil by vám majitel luxusního londýnského domu, který přesně takové opatření zavedl. Starosta britské metropole Boris Johnson odsoudil jeho čin jako "pitomý" a vyzval jej, aby ostny co nejdříve odstranil, napsal The Daily Telegraph.

Ostny před londýnskými budovami. foto: TwitterReprofoto

Snímky bizarních ostnů na chodníku před jedním z luxusních londýnských rezidencí se nedávno objevily na sociální síti Twitter. Ostny mají zřejmě zabránit tomu, aby si poblíž domu mohl někdo na noc ustlat.

Kovové trny vyfotil Andrew Horton u nově postaveného domu v londýnském Southwarku. Tento způsob, jak odradit bezdomovce, vyvolal velkou debatu. I když v Británii je běžné znepříjemňovat přespávání bezdomovců na lavičkách třeba oddělenými sedadly, tato metoda vypadala až moc "středověce", napsal Daily Telegraph.

Starosta Londýna Boris Johnson označil toto opatření za "pitomé". Ostny jsou podle něj ošklivé, nic neřeší a majitel by je měl neprodleně odstranit. Město pod novým vedením utratilo 34 milionů liber za opatření pro lidi bez domova, ale zjevně musí udělat víc, konstatoval Johnson.

Kontroverzních opatření proti lidem bez domova v poslední době přibývá. Příkladem může být proslulá italská Verona, jehož starosta Flavio Tosi se rozhodl pokutovat poskytování jídla bezdomovcům. Tvrdil, že lidé bez domova se v centru města shromažďují kvůli potravinám, jež jim zdarma poskytují charitativní organizace. Ty Tosiho vyhlášku odsoudily jako "absurdní".

VÍCE ZDE:

Autoři: ,

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat