Neděle 4. června 2023, svátek má Dalibor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Královská svatba se odehraje bez otce nevěsty. K oltáři ji nejspíš povede matka

Svět

  12:45aktualizováno  13:13
LONDÝN/PRAHA - Nastávající nevěsta prince Harryho Meghan Markleová ve čtvrtek pro média uvedla, že se její otec nezúčastní královské svatby. V porhlášení uvedla, že „se vždy starala“ o zdraví svého otce a chce mu dopřát čas na zotavenou po infarktu, který nedávno utrpěl.

Princ Harry se snoubenkou. foto: ČTK

„Bohužel se můj otec nezúčastní naší svatby. Vždy jsem se starala o svého otce a doufám, že mu bude dopřán prostor, který potřebuje, aby se zaměřil na své zdraví. Chtěla bych poděkovat všem, kteří se nabídli s pomocí. Prosím vězte, že se s Harrym moc těšíme na náš speciální den, který s vámi budeme sdílet,“ uvedla Markleová v prohlášení přes Kensingotnský palác.

17.května 2018 v 12:26, příspěvek archivován: 17.května 2018 v 13:14

A statement from Ms. Meghan Markle: https://t.co/TjBNarmuBU

Informaci o neúčasti otce na svatbě původně přinesl již v úterý bulvární server TMZ. Ve čtvrtek ji potvrdila sama nevěsta v prohlášení pro média. 

Otec snoubenky prince Harryho před několika dny prodělal infarkt, podle bulvárního server TMZ je ale hlavním důvodem jeho plánované neúčasti na svatbě fakt, že nechce svou dceru či královskou rodinu uvést do rozpaků.

Před několika dny se totiž v britských médiích objevily fotografie Markla, jak se připravuje na svatbu.  Vyšlo však najevo, že je nepořídil dotěrný paparazzi, ale byly po domluvě s otcem Harryho snoubenky zinscenované.

Od masek a hrníčků, přes čajové sáčky až po kondomy - královští fanoušci si...
Princ Harry oznámil zasnoubení s americkou herečkou Meghan Markleovou.

Thomas Markle žije v ústraní ve Spojených státech a v Mexiku. S Meghaninou matkou Doriou Raglandovou se rozvedl v době, kdy byla nastávající členka britské královské rodiny ještě dítě. 

Během svatby, která se uskuteční v sobotu, měl podle původních plánů Markle svou dceru přivést k oltáři. Podle neoficiálních informací tak dceru Meghan povede její matka.

17.května 2018 v 14:02, příspěvek archivován: 17.května 2018 v 14:15

VIDEO: Ve Windsoru se dnes konala zkouska pred sobotni svatbou prince Harryho a Meghan Markleove. Uzavrene silnice, omezeny provoz, prisna bezpecnostni opatreni, to vse ceka mistni i navstevniky od patku do soboty. @CT24zive bude u toho. https://t.co/gRVNX5

Pro zobrazen? videa mus?te m?t zapnutou podporu JavaScriptu

Ve Windsoru se dnes konala zkouska pred sobotni svatbou prince Harryho a Meghan Markleove. Uzavrene silnice, omezeny provoz, prisna bezpecnostni opatreni, to vse ceka mistni i navstevniky od patku do soboty. @CT24zive bude u toho. https://t.co/gRVNX5aTp9

Autoři: ,