20. června 2012 12:01, aktualizováno  17:10 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Konec teroru v Toulouse. Police dopadla útočníka

Ozbrojený muž hlásící se k teroristické síti Al-Káida drží několik rukojmích v bance ve městě Toulouse  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ozbrojený muž hlásící se k teroristické síti Al-Káida drží několik rukojmích v bance ve městě Toulouse | foto: Reuters

TOULOUSE  Francouzská policie zadržela muže, který držel čtyři rukojmí v bance v Toulouse. Všichni zajatci jsou na svobodě, ozbrojenec byl zraněn. Útočník dopoledne vnikl do banky a dožadoval se elitní policejní jednotky, která zabila Mohammeda Meraha, jenž v březnu v Toulouse povraždil několik lidí včetně dětí. Drama se odehrálo jen asi 100 metrů od Merahova bytu.

Asi třicetiletý útočník přišel do banky kolem 11. hodiny a údajně si vyžádal přítomnost elitní policejní jednotky, která Mohammeda Meraha před třemi měsíci zabila. Muž vystřelil jednu ránu do vzduchu a tvrdí, že jedná ve jménu Al-Káidy. V bance držel čtyři rukojmí včetně ředitele. Nejprve propustil jednu ženu, pak druhou.

"Nejsme si jisti, jestli jeho spřízněnost s Al-Káidou je skutečná nebo jen výplod fantazie," řekl listu  Ouest-France policejní zdroj. Na místě operovaly  speciální jednotky z Bordeaux a Marseille.

Franouz alžírského původu Mohammed Merah v březnu povraždil v Toulouse tři židovské děti, rabína a tři vojáky. Policie třiadvacetiletého útočníka vystopovala a nakonec zastřelila v jeho bytě, kde se zabarikádoval.

Lidovky.cz