Úterý 6. června 2023, svátek má Norbert
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Podezřelému z vraždy Češky v Indii byla o pět dní prodloužena vazba

Svět

  9:29
DILLÍ - Podezřelému v případu vraždy Češky v indickém státě Góa prodloužil soud s platností od úterý policejní vazbu o pět dní. Podle místní policie český občan nespolupracuje s vyšetřovateli, kteří si stále nejsou jisti motivem brutálního činu, informoval na svém serveru list The Times of India. Policisté již dříve oznámili, že muže považují za vraha.
Nůž (ilustrační foto)

Nůž (ilustrační foto) foto: Reprofoto

Tělo 24leté české turistky našla policie minulou středu v hotelovém pokoji, který s ní sdílel podezřelý. Před smrtí byla podle indických médií vystavena surovému násilí a měla větší počet bodných a řezných ran.

ČTĚTE TAKÉ:

Devatenáctiletý Čech byl po činu objeven údajně v bezvědomí u železniční trati. Tvrdil, že ho někdo napadl. U trati byl také nalezen 24centimetrový nůž. Podle policie jde o vražednou zbraň.

Přiznání k vraždě

Muž prý zprvu svou vinu popíral, ale během intenzivního výslechu se podle The Times of India zhroutil. Indická média v minulých dnech s odvoláním na policejní zdroje psala, že mladík se k vraždě přiznal. Nejprve na něj byla uvalena čtyřdenní vazba, která vypršela v pondělí.

Česká republika nemá s Indií uzavřenou dohodu o vydávání občanů, která by umožnila vydání zadrženého do ČR. V případě prokázání viny může Čechovi hrozit až trest doživotního vězení.

Autoři: ,

BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna
BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna

Potřebujete posílit pánevní dno, ale nemáte čas na aktivní cvičení? Značka BOOM představila Pulzační a vibrační kuličky, které aktivně posilují...