Úterý 6. června 2023, svátek má Norbert
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Čech podezřelý z vraždy nespolupracuje. Zůstane v cele

Svět

  11:48
Turista z Čech, který je podezřelý z vraždy své přítelkyně v indickém státě Góa, nespolupracuje s tamní policií. Ve vazbě stráví dalších pět dní. V úterý o tom přinesl informaci server The Times of India.
Cela - ilustrační foto.

Cela - ilustrační foto. foto: ČTK

Devatenáctiletý mladík, který strávil v policejní vazbě již čtyři dny, dle informací s policií nespolupracuje. Ta tak stále neví, co bylo motivem vraždy, kterou měl údajně spáchat. V policejní vazbě tudíž zůstane dalších pět dní.

Vražda v Indii

Vražda se stala minulou středu ve státě Góa. Žena dle šetření policistů zemřela násilnou smrtí, měla mnohačetná bodná poranění. Čech nejdříve tvrdil, že byli s přítelkyní napadeni neznámými útočníky. Ti měli 19letého mladíka unést. Policie však pro tuto verzi nenašla žádné důkazy.

Muže policie zatkla minulou středu. K vraždě se měl podle indických úřadů nakonec doznat, ačkoliv zprvu svou vinu popíral. Vyšetřovatelé objevili u tratě nedaleko vlakové stanice, kde muže dopadli, 24 centimetrů dlouhý nůž, který je zřejmě vražednou zbraní. Deník píše, že se mladý muž během intenzivního výslechu zhroutil. Taková zpráva podporuje verzi rodiny mladíka, která hovoří o nepřiměřeném nátlaku, pod kterým měl podezřelý vypovídat.

ČTĚTE TAKÉ:

Z vraždy zatím obviněn nebyl, pouze z blíže nespecifikovaných kriminálních činů. České velvyslanectví mu našlo právního zástupce, výlohy za něj ale bude platit již rodina. V Indii mu pomáhá i jeho sestra.

Autoři:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!