Čtvrtek 2. prosince 2021, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Policie zatkla muže kvůli masakru britské rodiny ve Francii

Svět

  14:55
LONDÝN - Britská policie zatkla 54letého muže v souvislosti s loňským masakrem britské rodiny iráckého původu nedaleko francouzského města Annecy. Oznámila to podle agentury DPA policie v hrabství Surrey. Francouzské státní zastupitelství uvedlo, že zatčeným je bratr otce rodiny.

Francouzští četníci na místě střelby foto: Reuters

U francouzské obce Chevaline pachatel zastřelil loni v září tři britské turisty - Brita iráckého původu Saada al-Hilliho, jeho ženu a tchyni - a francouzského cyklistu. Vážně zraněna byla sedmiletá dcera al-Hilliho a nezraněna zůstala její čtyřletá sestra, která se osm hodin skrývala v automobilu pod mrtvolou své matky.

Prokurátor v Annecy Eric Maillaud potvrdil, že zatčeným je bratr Saada al-Hilliho. Policie ho prý zatkla v pondělí ráno v rámci vyšetřování a po prohledání jeho britského bydliště a golfového hřiště, jehož je správcem.

ČTĚTE DÁLE:

"Máme v úmyslu mu klást otázky ohledně jeho tehdejšího zaměstnání, jeho vztahů s bratrem a na rodinné dědictví," naznačil v rozhovoru s agenturou AFP Maillaud.

Záhadná střelba u Annecy loni vyvolala velký zájem médií, která spekulovala o nejrůznějších důvodech vraždy od rodinných sporů po skutečnost, že otec rodiny měl údajně přístup ke švýcarskému kontu irácké strany Baas popraveného prezidenta Saddáma Husajna.

Skutečným terčem vraždy podle některých měl být zavražděný cyklista Sylvain Mollier, o němž je známo, že pracoval jako svářeč ve francouzské společnosti zabývající se jadernými technologiemi. Podle většiny názorů se však k masakru jen náhodou připletl.

Autoři: ,

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Mohlo by vás zajímat