Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Svět

V Polsku zemřel novorozenec. Rodiče obvinili z mučení, hrozí jim doživotí

ilustrační snímek

ilustrační snímek foto: Depositphotos

Polští lékaři bojovali o jeho život deset dní. Třítýdenní novorozenec však přesto zemřel. Jeho rodiče nyní čelí obvinění, že malého chlapce brutálně mučili. Pokud to soud potvrdí, hrozí jim doživotní trest vězení.
  17:38

O případu informoval v sobotu portál RadioZet. Rodiče přivezli svého třítýdenního syna do nemocnice v Gorzowě Wielkopolském v úterý 26. března. Oba, matka ve věku 24 let i o rok starší otec, tvrdili, že nevědí, co se s jejich dítětem stalo.

Série vyšetřeních vzápětí odhalily, že novorozenec trpí vážnými vnitřními zraněními, která naznačovala brutální týrání. Ačkoliv lékaři o život dítěte bojovali deset dní, chlapec nakonec svým rozsáhlým zraněním podlehl.

„Šéfka novorozeneckého oddělení, která tuto práci dělá přes třicet let, se prý s takovou hrůzou a krutostí jako v tomto případě ještě nesetkala,“ uvedl Robert Surowiec, zástupce ředitele nemocnice. Lékaři o skutečnosti okamžitě informovali policii.

Případ se nyní prošetřuje, dvojce čelí obvinění z týrání a smrti svého malého syna. Soud na ně prozatím uvalil tříměsíční vyšetřovací vazbu. Pokud se vina prokáže, hrozí jim doživotní trest odnětí svobody. Manželé však vinu popřeli.

Autor: