Pátek 21. června 2024, svátek má Alois
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

V Tel Avivu se po týdnech rozezněly sirény. Hamás ohlásil rozsáhlý raketový útok

Svět

  14:00
V Tel Avivu se po mnoha týdnech po 13. hodině rozezněly sirény, které varují před raketovým úderem. Krátce po vyhlášení poplachu ozbrojené křídlo hnutí Hamás oznámilo, že zahájilo rozsáhlý raketový úder na Tel Aviv z Pásma Gazy.

Škody ani oběti zatím nejsou hlášeny. Izraelská armáda uvedla, že nejméně deset raket bylo odpáleno z Rafáhu, píše portál The Times of Israel. V této oblasti na jihu Pásma Gazy vede nyní izraelská armáda ofenzivu.

Podle deníku Haarec poplach zní v Tel Avivu i jinde v centrálním Izraeli a střepiny z raket dopadly na dvě místa ve středoizraelském městě Raanana.

Je to poprvé za několik měsíců, co se sirény rozezněly v Tel Avivu. Hamás sice v uplynulých měsících útočil na Izrael raketami, jejich dolet nebyl dostatečný, aby ohrozil přímo Tel Aviv. Izraelská média sdílejí fotografie, které podle nich ukazují zásahy protivzdušného systému Iron Dome.

Vojenské křídlo palestinského hnutí Hamás, proti kterému Izrael bojuje v Pásmu Gazy, uvedlo, že zahájilo na Izrael rozsáhlý raketový úder. Podle něj se jedná o odvetu za civilisty zabité izraelskou armádou.

Raketový útok na Tel Aviv přichází v době, kdy se postupně obnovují jednání o příměří a propuštění rukojmích. O záležitosti by podle zdroje agentury AFP měl jednat dnes večer izraelský válečný kabinet.

Autoři: ,

Máte starý fén? Přečtěte si, co vašim vlasům způsobuje.
Máte starý fén? Přečtěte si, co vašim vlasům způsobuje.

Máte ve své koupelně starou žehličku na vlasy nebo fén? V oblasti vlasové péče došlo v poslední době k obrovským inovacím. Je ale opravdu nutné...