Po útoku je hospitalizovaných 140 lidí, sdělilo také ministerstvo. Lékařskou pomoc muselo vyhledat dalších více než 130 lidí. Přes několik tisíc obyvatel Moskvy přišlo darovat krev.
„Během dneška (soboty) přišlo přes 4000 Moskvanů, aby pomohlo zraněným. Velké množství těch, kteří si přáli pomoci, dorazilo ještě před otevřením (dárcovského) centra a proud lidí přicházejících v průběhu dne byl bezprecedentní,“ citovala státní agentura TASS vyjádření zdravotnických úřadů.
Do hlavního sálu koncertní haly se záchranáři dostali teprve v sobotu ráno v půl sedmé ráno místního času, sdělil podle gubernátor Vorobjov. Hlavní část záchranných prací podle něj potrvá do neděle.
Útočníci v pátek večer rozpoutali střelbu v koncertním sálu v Krasnogorsku u Moskvy. Podle ruské tajné služby FSB byli ozbrojenci čtyři a v sobotu ráno se je podařilo zadržet v Brjanské oblasti na západě Ruska.
Do areálu se dostali hlavním vchodem. Při útoku také použili hořlavou tekutinu, a v koncertním sále začal požár, který následně zachvátil velkou plochu. Pod troskami zřícených částí budovy přitom zůstal uvězněný neznámý počet lidí.
Ruský prezident Vladimir Putin v sobotu v televizním vystoupení naznačil, že podle něj za útokem stojí Ukrajina. K útoku se ale přihlásila teroristická organizace Islámský stát a Kyjev jakoukoli spojitost s pátečními událostmi v Moskvě popřel.
Podle expertů oslovených agenturou Reuters nese útok rukopis Islámského státu. Český bezpečnostní expert Adam Dolník řekl, že tvrzení Islámského státu ohledně její zodpovědnosti za páteční události v Moskvě se zdá věrohodné a upozornil, že organizace si už v minulosti brala za cíl Rusy. V této souvislosti připomněl útok z roku 2015 na let z egyptského Šarm aš-Šajchu do Petrohradu nebo útok na ruskou ambasádu v Kábulu z roku 2022.