4. července 2019 16:15 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Požár ve skladu palírny Jim Beam v Kentucky zničil devět milionů litrů bourbonu

V Kentucky hoří sklad palírny Jim Beam, ohroženo je 45 000 sudů | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V Kentucky hoří sklad palírny Jim Beam, ohroženo je 45 000 sudů | foto: Twitter WLKY.

FRANKFORT (USA) S požárem skladu palírny Jim Beam hasiči v americkém státě Kentucky bojovali marně, živel zničil na 45 000 sudů bourbonu. Část tohoto typu americké whiskey se dostala i do blízké řeky Kentucky, která nyní páchne po alkoholu, informovala místní média. Zamoření řeky bourbonem je navíc ekologickým problémem, neboť v ohrožení jsou ryby a další živočichové.

Plameny zachvátily skladiště ve městě Versailles v úterý pozdě večer, hasiči pak bojovali s požárem celou středu. Drew Chandler z místního krizového štábu uvedl, že požár mohl způsobit blesk.

Ve skladišti bylo 45 000 sudů, z nichž každý pojal 200 litrů bourbonu. Živel tak zničil na devět milionů litrů této populární lihoviny. Palírna v reakci na požár uvedla, že zásobování trhu ohroženo není a že uskladněný bourbon byl mladý. V Kentucky má společnost 126 skladů, kde bourbon zraje v 3,3 milionu sudů, uvedla agentura Reuters.

Požár je velkou ranou pro okolí, neboť je tam nyní všudypřítomný alkoholový odér. Po bourbonu zapáchá také řeka Kentucky. Ze snímků řeky je patrné, jak bourbon tok zabarvil. Alkohol v řece je navíc hrozbou pro ryby.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!