Pondělí 13. května 2024, svátek má Servác
130 let

Lidovky.cz

Svět

‚Předváděl pohyby připomínající soulož.‘ Několik žen si stěžuje na obtěžování v hotelech pro nucenou karanténu

Ženy si stěžují na zaměstnance bezpečnostní agentury. foto: Pixabay.com

Londýn - Několik žen, které po návratu ze zemí rizikových kvůli rozšíření koronaviru trávily v Anglii nařízenou karanténu v úředně určených hotelech, si stěžuje na obtěžování ze strany zaměstnanců bezpečnostní agentury.
  19:22

V Británii hlásí prudký týdenní nárůst počtu nakažených koronavirovou variantou delta

Na svých internetových stránkách o tom informuje britská zpravodajská stanice BBC. Agentura, jejíž pracovníci hotely střeží, tvrdí, že pokud se o takovém případě dozví, vyšetřuje ho.

Jistá přírodovědkyně trávila povinnou desetidenní karanténu v hotelu u londýnského letiště Heathrow poté, co se vrátila ze Zimbabwe. Když si šla zacvičit, což mají lidé v hotelové karanténě povoleno jednou denně, doprovázel ji pracovník bezpečnostní agentury. Jeden den před ní předváděl pohyby připomínající soulož, další den jí řekl, že by potřeboval sex. Na jeho chování si stěžovala zástupci bezpečnostní firmy, který jí řekl, že věc prošetří, ale nikdy se jí už neozval.

Další žena, která karanténu trávila v hotelu v Readingu po návratu z Dubaje, řekla, že strážce se s ní chtěl fotografovat a objímat. Na jeho chování si stěžovala na recepci hotelu, kde jí slíbili, že tohoto člena ostrahy už neuvidí. Za několik dní jí ovšem přinesl balíček od zásilkové služby, který si objednala.

Jiná žena vypověděla, že po ní zaměstnanec agentury chtěl telefonní číslo a říkal jí, že je sexy, u další v jiném hotelu člen ostrahy vyzvídal, jestli je vdaná a zda se jí líbí černoši. K jiným ženám se tito pracovníci chovali hrubě, třeba na ně křičeli.

Agentura G4S, jejíchž zaměstnanců se tyto stížnosti týkají, uvedla, že pokud se něco takového stane, musí pracovník z místa působení na dobu vyšetřování odejít. Pokud je to nutné, zapojuje se prý i policie.

Kvůli obávané variantě delta se rozvolnění v Británii odloží o měsíc. Johnson chce předejít přeplnění nemocnic

Mluvčí britské vlády, která lidem po návratu z rizikových zemí nucenou karanténu v hotelech nařizuje, uvedl, že všechna obvinění ze sexuálního obtěžování jsou brána mimořádně vážně. „Vláda ujišťuje, že podpoří případné vyšetřování, každý, kdo je v nařízené izolaci, dostane pomoc, jakou potřebuje.“ uvedl mluvčí kabinetu.

Lidé, kteří se do Anglie vrátí ze zemí uvedených na takzvaném červeném seznamu, musejí do karantény v hotelu na deset dnů. Tento pobyt je stojí 1750 liber (51 830 korun) a během něj absolvují dva testy na covid-19.

Autor: