Čtvrtek 5. srpna 2021, svátek má Kristián
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Při honičce auta s policií zemřel po střelbě policie 17letý hoch

Svět

  20:38
BRATISLAVA - Při honičce s policií na Slovensku v noci na neděli zemřel po policejním výstřelu sedmnáctiletý spolujezdec z auta, jehož řidič odmítl zastavit na výzvu policejní hlídky a nereagoval ani na tři varovné výstřely. O zásahu v pondělí na tiskové konferenci informoval policejní prezident Tibor Gašpar, podle něhož policista mířil na pravou pneumatiku. Incident vyvolal debaty o adekvátnosti zásahu, který vyšetřuje inspekce ministerstva vnitra.
Slovenská policie (ilustrační foto)

Slovenská policie (ilustrační foto) foto: Reprofoto

Podle Gašpara auto řídil devatenáctiletý mladík se třemi zákazy řízení. Když nereagoval ani na varovné výstřely, policista vystřelil směrem k pravé zadní pneumatice. Střela prošla kufrem až do vnitřku auta, kde zasáhla sedmnáctiletého spolujezdce. Kromě něj byli v autě další dva mladíci.

Auto však podle Gašpara přesto nezpomalilo a svou jízdou ohrožovalo i ostatní řidiče. Honička skončila až nehodou vozu na železničním přejezdu u obce Hronský Beňadik v Banskobystrickém kraji. Policisté vzápětí zjistili, že v autě je postřelená osoba. Zavolali záchranku a zraněnému poskytli první pomoc, přivolaný lékař však konstatoval smrt, uvedl Gašpar. O incidentu podle něj neexistuje videozáznam, neboť auto policejní hlídky nebylo označeno jako policejní, bylo opatřeno pouze výstražnými světelnými a zvukovými zařízeními a nemělo nainstalovanou kameru.

Nyní se podle policejního prezidenta rozhoduje, zda řidič vozu bude stíhán vazebně. Vyšetřovatelé zkoumají, zda se nedopustil trestného činu neposkytnutí pomoci postřelenému spolujezdci.

Opoziční poslanci chtějí podle serveru Sme.sk kvůli zásahu svolat mimořádné zasedání branného a bezpečnostního výboru. Podle poslanců je to za poslední rok již třetí případ policejní střelby na mladé lidi v autě.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat