6. října 2015 7:34 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Při papežově návštěvě na Kubě zatkla policie 350 lidí, kritizovali režim

Historická chvíle: představitel katolické církve a představitel revolučního... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Historická chvíle: představitel katolické církve a představitel revolučního... | foto: Reuters

HAVANA Více než 350 kritiků režimu zatkla policie na Kubě během nedávné návštěvy papeže Františka. S odvoláním na kubánskou organizaci na ochranu lidských práv CCDHRN o tom dnes informovala agentura DPA.

Dočasným zadržením disidentů se podle CCDHRN snažil kubánský režim zabránit jejich účasti na papežem sloužených mších a případnému veřejnému protestu proti režimu. Řada organizací bojujících za lidská práva papeže kritizovala, že se během pobytu na Kubě nesešel se zástupci opozice.

K TÉMATU:

Za celé září kubánská policie podle CCDHRN proti opozici zasahovala celkem v 882 případech.

Cesta papeže po Kubě se uskutečnila ve dnech 19. až 22. září, následně František návštívil USA. Vatikán sehrál důležitou roli jako zprostředkovatel americko-kubánského sblížení. František se během třídenní návštěvy karibského ostrova setkal s bývalým i současným prezidentem Fidelem a Raúlem Castrovými, zástupce opozice ale nepřijal.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz