30. listopadu 2018 8:30, aktualizováno  11:05 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Při požáru domu na Slovensku zemřelo pět lidí. Z toho čtyři děti

Požár domu (ilustrační snímek). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Požár domu (ilustrační snímek). | foto: Reuters

Bratislava  Pět lidí, z toho čtyři děti, zemřelo v noci na pátek při požáru domu na východním Slovensku. Informovali o tom hasiči. K neštěstí došlo v obci Richnava nedaleko města Krompachy a důvod zatím není jasný.

Oheň vypukl ve čtyřpokojovém přízemním objektu a při požáru se propadla střecha domu. Na místo byli vysláni experti ministerstva vnitra, kteří mají zjistit příčiny.

Policie uvedla, že při neštěstí zahynula osmadvacetiletá osoba a čtyři děti ve věku pět až devět let. Podle médií šlo o matku a její dcery. Příbuzní obětí podle televize Markíza za pravděpodobnou označili možnost, že požár založila sama matka. Večer před tragédií žena na pohřební hostině po úmrtí svého otce údajně prohlásila, že chce skoncovat se životem. Televize také uvedla, že v minulosti ženu opustil manžel a že měla sebevražedné sklony.

Podobné tragedie nejsou na Slovensku ojedinělé. Například loni v prosinci přišly o život při požáru chatrče v romské osadě na východě Slovenska dvě osoby. V roce 2015 při podobném neštěstí v jiné romské osadě zahynuly tři děti.

ČTK

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?
Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu let fungují porodní domy jako alternativa klasické porodnice a domácího porodu. Jaké jsou přínosy a rizika těchto zařízení?

Najdete na Lidovky.cz