3. října 2019 18:00, aktualizováno  20:24 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Při silném otřesu bylo v polském dole 17 havířů. Jeden muž neštěstí nepřežil

Důl. ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Důl. ilustrační snímek | foto: David Vagaday, Lidovky.cz

VARŠAVA Jeden horník přišel o život po čtvrtečním otřesu v uhelném dole Bielszowice na jihu Polska. Oznámil to podle agentury Reuters mluvčí společnosti, které důl patří. Dalších 16 horníků podle dřívější zprávy agentury PAP vyvázlo, byť se zraněními.

Pod zemí bylo podle polských médií celkem 17 horníků, z toho devět utrpělo zranění, sedm vyvázlo s lehčími šrámy a jeden zahynul i přes veškeré pokusy probrat jej k životu ještě v podzemí. Stav tří zraněných je podle médií vážný.

Tomasz Glogowski, mluvčí společnosti Polska Grupa Górnicza (PGG), potvrdil, že všechny horníky se podařilo dostat na povrch. Nejvážněji raněné přepravily do nemocnic v okolí vrtulníky letecké záchranné služby, ostatní sanitky.

Otřes byl zaznamenán po třetí hodině odpolední, podle seismologického střediska měl sílu 2,6 stupně Richterovy škály. Epicentrum se nalézalo asi kilometr pod zemí. V dolu došlo během necelých dvou let k dvěma podobně silným otřesům, poznamenal server wp.pl.

Horník, který přišel o život, byl starý 39 let a v dole pracoval jako elektrikář. Je to letos už 22 oběť nehod v polských dolech, poznamenal server Onet.pl.

Nejtragičtější letošní neštěstí se stalo 1. července, kdy tři horníci zahynuli po silném otřesu v černouhelném dole Murcki-Staszic, který se nachází jižně od centra Katovic a také patří společnosti PGG.

ČTK
Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Moderátorka a hvězda sociálních sítí Nikol Štíbrová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Krampol o Belmondovi: Když on točil Zvíře, já hrál traktoristu

Z knihy Belmondo o Belmondovi | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Přes třicet let promlouvá na české diváky božský Bébel, jak Jean-Paul Belmondovi v rodné Francii přezdívají, hlasem...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!