2. ledna 2013 7:18 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Při silvestrovských oslavách ve Francii shořelo na 1200 aut

Při silvestrovských oslavách ve Francii hořela auta | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Při silvestrovských oslavách ve Francii hořela auta | foto: Reuters

PAŘÍŽ Při novoročních oslavách ve Francii bylo v ulicích francouzských měst zapáleno na 1200 aut. Oznámil to francouzský ministr vnitra Manuel Valls. Úmyslné zapalování aut o silvestrovské noci je nepříjemnou zvláštností Francie již mnoho let.

Počet ohořelých aut je srovnatelný s minulými lety. Ministr upřesnil, že nejvíce případů, 83, bylo v Seine-Saint-Denis u Paříže a ve východních departementech Haut-Rhin (72) a Bas-Rhin (70). Zmínil se také o severním departementu Nord, kde shořelo 61 automobilů, a jihozápadním departementu Bouches-du-Rhône s 51 zničenými vozidly.

ČTĚTE TAKÉ:

Šéfka krajní pravice Marine Le Penová prohlásila, že socialistický ministr prokazuje stejnou neschopnost jednat proti podobnému vandalismu, jako tomu bylo u jeho pravicových předchůdců. "Laxní přístup státu v otázce bezpečnosti pokračuje," zdůraznila předsedkyně nacionalistické Národní fronty, která vidí příčinu pouličního násilí v zemi hlavně v přistěhovalectví.

Dnešní požár v Paříži si vyžádal pět obětí

I den po silvestrovské noci v Paříži hořelo. Při požáru na severozápadním předměstí zahynulo pět lidí, mezi oběťmi je i dítě. Dalších 13 lidí včetně dvou hasičů utrpělo zranění.

Hořet začalo nad ránem v jednom z bytů šestipatrové budovy v Gennevilliers, které je součástí metropolitní oblasti Paříže. Plameny se ze čtvrtého patra rozšířily do pátého poschodí. Požár, ke kterému vyjela asi stovka hasičů, se podařilo uhasit po zhruba dvou hodinách.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!