12. září 2019 13:58, aktualizováno  14:27 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Při železniční nehodě v Kongu zemřelo nejméně 50 lidí. Počet obětí prý není konečný

Železniční trať (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Železniční trať (ilustrační foto). | foto: Shutterstock

Kinshasa Nejméně 50 životů si ve čtvrtek vyžádala železniční nehoda na jihovýchodě Konga, na místě jsou také zranění. S odvoláním na ministra pro humanitární záležitosti o tom informovala agentura Reuters. Nehoda se stala okolo třetí hodiny ranní místního času (SELČ) ve městě Mayibaridi v provincii Tanganyika.

O vykolejení vlaku informoval na Twitteru ministr Steve Mbikayi, který jménem vlády vyjádřil soustrast rodinám obětí a zároveň upozornil, že počet obětí není konečný. Lidé jsou stále uvěznění pod soupravou, konžská vláda na místo vyslala záchranné pracovníky, kteří pomůžou s jejich vyproštěním.

Jednalo se o nákladní vlak, oběťmi byli tedy v drtivé většině černí pasažéři, uvedla s odkazem na Mbikayiho AFP.

V Kongu k podobným nehodám dochází podle agentury AP často, důvodem je zanedbaný stav kolejí a souprav, jejichž údržba je v rozlehlé zemi stižené konflikty nákladná. Stejně jako další státní podniky je i národní železniční společnost na pokraji bankrotu. Pracovníci národního železničního přepravce uvedli, že jim dráhy dluží plat za několik posledních měsíců.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!