Pondělí 25. října 2021, svátek má Beáta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Promrzlého běžce našli na Aljašce po třech dnech

Svět

  7:20
ANCHORAGE - Keňský běžec z týmu Aljašské univerzity v Anchorage, který zmizel v neděli v době dvou sněhových bouří, byl nalezen po třech dnech s omrzlinami obou nohou a vážným podchlazením. Zatím není jasné, jak se omrzliny podepíší na jeho sportovní kariéře.

Osmadvacetiletý běžec country crossu Marko Cheseto foto: Reprofoto

Osmadvacetiletý běžec country crossu Marko Cheseto zmizel den po té, co jeho tým přijel z atletického šampionátu, kde vyhrál všechny tituly, které mohl.

Cheseto si vzal na nějaký čas volno minulou sezónu, když jeden z jeho týmových kolegů, Keňan William Ritekwiang spáchal sebevraždu.

Běžec byl spatřen naposledy v neděli v noci a jeho spolubydlící oznámili jeho zmizení až v pondělí ráno. Policie po něm pátrala na všech významnějších cestách v Anchorage, potapěči se začali již připravovat na prohledání jezer okolo univerzitního kampusu. Cheseto se nakonec sám objevil v hotelu v blízkosti campusu ve středu okolo 3:30 (13:30 SEČ).

Podle sportovního ředitele univerzity Steva Cobba je běžec v péči lékařů místní nemocnice. Policie čeká, až bude Cheseta moci vyslechnout. Zatím není jasné, jestli zranění Chesetovi zabrání v tom dál závodit. "Jsme hlavně vděční za to, že byl nalezen a nyní je ošetřen," dodal Cobb.

Cheseto se v posledních dvou sezónách stal vítězem na západě Spojených států. Posledního šampionátu se účastnil jako manažer týmu.

Autoři: ,
Témata: Aljaška, Anchorage, USA

Syndrom Petra Pana. Proč někteří muži nikdy nedospějí a žijí jako paraziti

Premium V každém chlapovi zůstává kousek kluka, ale musí to být právě jen ten kousek. Pokud muž nechce vyrůst a převzít...

Čína má Evropu v hrsti, za pár týdnů dojde hořčík. Auto bez něj nevyrobíte

Premium Vše nasvědčuje, že současná čipová krize v automobilovém průmyslu je jen zahřívacím kolem před tím, co se na Evropu...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Koupání je legrace. Zvlášť, když voda šumí, bublá a je barevná
Koupání je legrace. Zvlášť, když voda šumí, bublá a je barevná

Večerní hygiena je důležitá. A co teprve u dětí, které přes den nemyslí na to, že se nemají umazat. Jak zařídit, aby se děti do vany těšily a vy...

Mohlo by vás zajímat