20. května 2018 12:17 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Puma zabila na západě USA cyklistu a odtáhla ho k doupěti, dalšího potrhala

Puma - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Puma - ilustrační foto. | foto: riverdaughter.files.wordpress.com

SEATTLE Tragédií skončil v sobotu výlet dvou cyklistů do hor na západě Spojených států, kde na ně zaútočila puma obývající toto teritorium. Jeden z mužů při útoku šelmy zemřel, druhého zvíře vážně poranilo. Správa lesů poté pumu odstřelila.

Dvojice se vypravila na horskou cestu do odlehlé oblasti zhruba 50 kilometrů východně od Seattlu ve státě Washington. Prvního z mužů šelma ošklivě potrhala, zatímco druhého zabila a jeho tělo odtáhla ke svému doupěti. Podle agentury Reuters to uvedl mluvčí úřadu místního šerifa Ryan Abbott.

Zraněný muž odjel z místa útoku přes tři kilometry na kole, než zavolal na tísňovou linku. Když přijeli policisté, nalezli bicykl oběti a v nedalekém lese uviděli pumu stojící nad mrtvým tělem oběti. „On či ona, nevím, zda to byl samec, nebo samice, měl tělo oběti ve svém doupěti,“ řekl Abbott.

Jeden z policistů poté zvíře postřelil a puma uprchla hlouběji do lesa. Za pomoci psů pak pracovníci místní správy lesů šelmu vystopovali a odstřelili.

Ke smrtelným útokům pum dochází v USA velmi zřídka, za posledních sto let jich byly zhruba dvě desítky a většinou byly napadeny děti. Podle Abbotta šlo teprve o druhý podobně tragický útok ve státě Washington za poslední století.

ČTK