30. června 2014 7:00 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Novinka na trhu pro ruské patrioty: pozlacený iPhone s Putinem

Vladimir Putin opět dokázal posílit svůj těžce budovaný kult osobnosti. Poté,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vladimir Putin opět dokázal posílit svůj těžce budovaný kult osobnosti. Poté,... | foto: YoutubeReprofoto

PRAHA Má to být projev pýchy pro lidi z vyšších kruhů, kteří chtějí vyjádřit vlastenectví a lásku svému lídrovi. Na ruský trh se nedávno dostal pozlacený iPhone s ruční rytinou Vladimira Putina, který tohle vše spojuje. Podle výrobce je totiž ruský prezident symbolem nové generace.

Ruský prezident Vladimir Putin opět dokázal posílit budovaný kult osobnosti. Poté, co v zemi prudce vzrostla jeho obliba po anexi Krymu, mají vlastenci další možnost, jak se od svého lídra nehnout ani na krok.

Nově si totiž mohou pořídit pozlacený iPhone s rytinou Vladimira Vladimiroviče Putina, která je doplněna o první řádky ruské státní hymny a dvouhlavého orla, ruský erbu, napsal The Telegraph.

Novinka na trhu pro ruské patrioty: pozlacený iPhone s rytinou Vladimira Putina.

Pozlacený telefon, který se nedávno dostal na ruský trh a prodává se zhruba za 87 500 korun, vyrobila italská firma Caviar Perna Penna. Ta se specializuje na aligátoří kůže a diamantové obaly na telefony. „Je čas vyjádřit skutečnou hrdost a jasný postoj. A to bez okolků,“ uvedla společnost ve svém prohlášení. „Prezident Vladimir Putin se stal symbolem nové generace, je to rozhodný vůdce se silnou vůli.“

iPhone s rytinou Putina má sloužit jako pocta. Výrobci telefonu tvrdí, že se jedná o „nejlepší způsob, jak vyjádřit vlastenectví“ pro ty, kteří se pohybují „v nejvyšších kruzích“ společnosti. Pro ně totiž oddanost zemi nebude nikdy „prázdnou skořápkou“. Zlatý iPhone je podle společnosti prezidentským doplňkem pro lidi s vyšším rozsahem.

hmHana Mazancová