Sobota 2. března 2024, svátek má Anežka
130 let

Lidovky.cz

Svět

Řecké noviny přirovnaly ředitele společnosti Pfizer k Mengelemu. Vakcína proti covidu je jed, psaly také

Albert Bourla, šéf společnosti Pfizer. foto: ČTK/AP

Atény - Řecké noviny s názvem Makeleio, které byly nedávno obviněné z antisemitské pomluvy, měly na titulní straně snímek nacistického doktora Mengeleho, po jehož boku stál ředitel farmaceutické společnosti Pfizer Albert Bourla, který se hlásí k židovskému vyznání.
  15:08

Podle serveru Jewish News bylo v plátku také uvedené varování pro čtenáře před vakcínou na koronavirus.

Autor napsal, že židovský ředitel Bourla „do nich zapíchne jehlu“, a také označil potencionální vakcínu proti covidu-19 firmy Pfizer za jed. Vedle ředitele byl zobrazený doktor Josef Mengele, který prováděl experimenty na vězních v koncentračních táborech.

Titulní strana řeckých novin Makeleio.

Vydavatel řeckých novin, Stefan Chios, byl již minulý měsíc pokutován částkou 2200 dolarů (49 127 korun) za antisemitský článek o bývalém vůdci aténské židovské komunity, jehož nazval „surovým Židem“.

Podmínka a pokuta 70 tisíc. Soud potrestal extajemníka SPD Staníka za výroky o Židech a homosexuálech

Ústřední rada pro židovskou komunitu v Řecku vydala prohlášení, v němž článek o Bourlovi odsoudila, a vyzvala orgány, aby zasáhly. Také vyjádřila pohoršení a odpor, a uvedla, že deník svými články zachovává nenávist a fanatismus vůči Židům.

Řecké ministerstvo školství a náboženských záležitostí taktéž chování novin odsoudilo, a označilo vydaný článek za nejhanebnější antisemitismus připomínající středověk.

Potkejte se s námi o víkendu v Brně! Rozdáme přes 1000 produktů k testování
Potkejte se s námi o víkendu v Brně! Rozdáme přes 1000 produktů k testování

Na brněnském výstavišti proběhne od čtvrtka 29. února do soboty 2. března veletrh ProDítě. Najdete tam přehlídku kočárků, autosedaček a dalšího...