Úterý 9. srpna 2022, svátek má Roman
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svět

„Stačí i zahradní hadice.“ Řecká státní televize odvysílala reportáž s návodem, jak odčerpat z auta benzin

ilustrační snímek foto: Profimedia.cz

Řecká státní televize sklidila kritiku za to, že uprostřed energetické krize odvysílala reportáž s návodem, jak odčerpat z auta benzin. Informuje o tom britský list The Guardian.
  17:02

Ceny pohonných hmot v Řecku v posledních měsících neustále stoupají, ve středu stál bezolovnatý benzin v Aténách v průměru přes 2,37 eura (58,60 Kč) za litr, na Rhodu a sousedních ostrovech přes 2,50 eura (61,80 Kč).

Závislí na autech. Postoj k benzinu neurčují jen „zpovykaní Pražáci“

„Není to příliš komplikované... ani nepotřebujete speciální hadičku, bude vám stačit i zahradní hadice,“ uvedl reportér Kostas Stamu v reportáži ranního pořadu televize ERT. Po názorné ukázce pak opravář automobilů ukázal, kde lze prorazit palivovou nádrž a vykrást její obsah.

„Chlapi, jste při smyslech? Dávat lidem rady, jak krást benzin?“ napsal jeden uživatel na twitteru. Jiný zavtipkoval, že ERT příště přijde s návodem, jak krást peněženky a otevírat zámky.

Video, které sestříhal řecký satirický web Luben, mělo do čtvrtka více než 170 tisíc zhlédnutí. Dalších 32,5 tisíce uživatelů zhlédlo původní reportáž na twitteru.

Řecké úřady odolávají výzvám ke snížení daně z pohonných hmot a místo toho se rozhodly pro dotace 30 až 50 eur pro chudší majitele automobilů a motocyklů, aby uprostřed energetické krize ulehčily jejich rozpočtům. Míra inflace v Řecku dosáhla v květnu 11,3 procenta, což je nejvíce za 29 let.

Autor:

Tenkrát před 40 lety. Veteráni z Pitavalu Krampol, Zedníček a Frej vzpomínají

Premium Jak je to dávno, co se prvně Pavel Zedníček, Jiří Krampol a Ladislav Frej sešli na natáčení seriálu Malý pitaval z...

Žena má mít dítě, když je zamilovaná, říká psychogynekoložka Máslová

Premium Ženy dělají velkou chybu, když mateřství příliš plánují, tvrdí psychogynekoložka a internistka Helena Máslová. „Vhodná...

Nebezpečný pro Česko. Proč stát nechce uzbeckého zápasníka Muradova?

Premium Mnoho let hrdě nastupoval do klece i s českou vlajkou na zádech. V malém evropském státě prorazil do velkého světa...

Mohlo by vás zajímat