30. prosince 2017 16:28, aktualizováno  16:46 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Ruská tajná služba zadržela strůjce výbuchu v Petrohradu

Členové bezpečnostních složek u místa exploze. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Členové bezpečnostních složek u místa exploze. | foto: Reuters

MOSKVA Ruská tajná služba (FSB) zadržela strůjce a zároveň vykonavatele středečního atentátu v petrohradském supermarketu, při kterém bylo zraněno 13 lidí. Informují o tom v sobotu ruská média. K odpovědnosti za čin se v pátek přihlásila teroristická organizace Islámský stát (IS), žádné důkazy však neposkytla.

„Federální bezpečnostní služba Ruské federace 30. prosince 2017 v rámci pátrací akce zadržela organizátora a přímého pachatele atentátu, při kterém 27. prosince v obchodním centru Křižovatka v Petrohradu explodovalo podomácku vyrobené výbušné zařízení,“ cituje agentura TASS z prohlášení tajné služby. Žádné další podrobnosti neuvádí.

Vyšetřovatelé nyní podezřelého vyslýchají. Mluvčí Vyšetřovacího výboru Svetlana Petrenková uvedla, že policie bude u soudu žádat o jeho předběžné zatčení.

Ve středu večer explodovalo v supermarketu petrohradského zábavního centra výbušné zařízení o síle odpovídající výbuchu 200 gramů trhaviny TNT. Prezident Vladimir Putin čin ve čtvrtek označil za teroristický útok.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz