25. února 2018 21:21, aktualizováno  23:24 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

V britském Leicesteru se zřítila budova s obchodem. Po explozi a požáru zemřeli čtyři lidé

Na místě pokračují záchranné práce a policie naznačila, že několik osob může... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na místě pokračují záchranné práce a policie naznačila, že několik osob může... | foto: Reuters

LEICESTER/PRAHA Nedělní exploze a následný požár domu s obchodem ve středoanglickém městě Leicester si vyžádaly čtyři mrtvé. V nemocnici zůstávají další čtyři lidé, z nichž jeden s vážnými zraněními. Podle strážců zákona nic nenasvědčuje tomu, že by událost měla spojitost s terorismem.

Na místě pokračují záchranné práce a policie naznačila, že několik osob může být pohřešováno. Příčina výbuchu v ulici Hinckley Road zatím není známa. Kvůli neštěstí se museli evakuovat obyvatelé desítek okolních domů. Do mnoha budov byly přerušeny dodávky elektřiny.

Výbuch nastal okolo 20:00 SEČ. Obchod a dvoupodlažní byt nad ním proměnil v trosky, uvedla agentura Reuters. Místní média podle ní píšou, že v obchodě se patrně prodávaly polské potraviny.

„Slyšeli jsme obrovskou ránu. Výloha nedalekého obchodu úplně vibrovala a my si říkali, že to nemůže být dopravní nehoda, neznělo to jako srážka,“ řekl Reuters jeden z místních obyvatel. „Viděli jsme velký oblak kouře, na silnici ležely kusy zdiva,“ dodal.

Nehoda si vyžádala čtyři mrtvé.
Nedělní exploze a následný požár domu s obchodem ve středoanglickém městě...


Jiná svědkyně, která žije naproti postižené budově, uvedla, že dům se zřítil a lidé se snažili pomoci odstraňováním trosek. „Požár byl ale silnější a silnější a řekli nám, že musíme pryč,“ dodala.

Redaktor BBC John Alexander, který bydlí nedaleko, řekl, že při výbuchu pocítil otřes. „Bylo to jako zemětřesení. Uslyšel jsem velmi temné zadunění,“ dodal.

Lidovky.cz