Pondělí 17. února 2020svátek má Miloslava 8 °C občasný déšť Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Rusko se bojí teroristů, úřady evakuovaly Rudé náměstí

Ruští policisté u moskevského Rudého náměstí (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ruští policisté u moskevského Rudého náměstí (ilustrační foto) |

MOSKVA Moskevské Rudé náměstí bylo na několik desítek minut evakuováno kvůli podezřelému zavazadlu. Zanechala jej tam žena, kterou následně zadržely ruské úřady. Náměstí je nyní znovu otevřeno, informoval zpravodajský server RT.com.

Totožnost ženy nebyla zveřejněna, podle serveru RT však žena trpí psychickou chorobou.

Rusko posiluje bezpečnost

Po sebevražedných útocích ve Volgogradu, v nichž podle agentury Interfax zahynulo 32 lidí a přes 70 jich bylo zraněno, posiluje Rusko bezpečnostní opatření. Hrozí další bombové útoky, varoval podle Reuters Alexej Filatov ze speciální protiteroristické jednotky.  Bezpečnostní opatření se zvýšila kolem Soči, kde budou brzy zimní olympijské hry, takže teroristé zaútočí v jiných městech, jako je Volgograd, vysvětlil Filatov. "Můžeme očekávat další podobné útoky," citovala jej agentura Reuters.

Arthur Atajev z ruského Institutu strategického výzkumu řekl RT, že cílem útoků je "destabilizovat celé jižní Rusko, zvláště nyní před zimní olympiádou v Soči." Ostře sledované hry odstartují již 7. února. Separatisté usilující o vyhlášení islámského státu na jihu Ruska v létě vydali na internetu prohlášení vyzývající k "užití maximální síly", aby se hry neuskutečnily.

VÍCE ZDE:

Eliminace teroristů v Dagestánu

Ministr vnitra spolu s šéfem hlavní ruské bezpečnostní služby FSB rovněž zveřejnili, že ruské bezpečnostní složky v neděli a pondělí provedly několik operací v autonomní republice Dagestán a oblasti Stavropolského kraje na jihu země a "eliminovaly tam několik teroristů", citovala agentura vyjádření mluvčího Kremlu.

Podrobnosti k operacím ruských složek v těchto dlouhodobě nestabilních oblastech na severním Kavkazu o několik hodin později přinesla média. Interfax informoval o zabití tří údajných teroristů v autonomní republice Kabardsko-Balkarsko a dvou v Dagestánu. Ruské složky pak podle neověřených zpráv zničily také několik náloží v Ingušsku.

,
Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

Marek Beneš z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

TEST: Vyplatí se benzin, hybrid, nebo diesel? Spočítali jsme to

Redakční srovnávací test dieselu, benzinového auta a hybridu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Auto máte vybrané, co mu ale dát pod kapotu, aby vás provoz vyšel co nejlevněji – klasický benzin, úsporný diesel, nebo...

Premium

Pozor na ně. Vztahové chyby žen, kvůli kterým od nich muži utíkají

Ztracená důvěra ženy může znamenat konec vztahu. Záleží, jak se k dané věci... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vidět chyby na druhých je snadné. Mnohdy však postrádáme sebereflexi. Schopnost přemýšlet o sobě a vlastním jednání....

TIP: Jak vybrat hračky, které jsou nejen zábavné, ale také bezpečné
TIP: Jak vybrat hračky, které jsou nejen zábavné, ale také bezpečné

Hračka musí být pro dítě bezpečná. Jestli tomu tak opravdu je, vám prozradí její obal. Nemusíte ani luštit drobná písmena, jen se naučte rozpoznávat znaky, které bezpečnost garantují.