Čtvrtek 20. února 2020svátek má Oldřich -1 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Ruský ombudsman je proti sexuální výchově, doporučuje klasiky

Ruská duma | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ruská duma | foto: Reuters

MOSKVA Výchova dětí k sexuálnímu životu by v Rusku měla být zakázána zákonem. Prohlásil to v ruské televizi dětský ombudsman Pavel Astachov, podle něhož by předčasné informace o intimních vztazích mohly mít na dětskou psychiku zhoubný vliv. Zákonodárci by podle ruských médií takový návrh podpořili.

Ombudsman je zásadně proti jakékoli sexuální výchově. "Je nepřípustné zabývat se takovými věcmi, které rozvracejí dětskou mysl," varoval Astachov v rozhovoru pro televizi Rossija 24. Příslušné návrhy už prý odeslal na ministerstvo školství, kde se podle něj setkaly s příznivou odezvou. "Ministerstvo sexuální výchovu zamítlo," řekl ombudsman.

Vše o lásce je v ruské literatuře

Nejlepší sexuální výchovou je podle Astachova četba ruské literatury. "Nejlepší výchovou v tomto směru je ruská literatura, o lásce je tam všechno," poznamenal. Neškodilo by prý ani, kdyby se podařilo obnovit někdejší sovětské kurzy o etice a psychologii rodinného života.

ČTĚTE TAKÉ:

Astachovovi se nelíbí ani text evropské Konvence o právech dětí, která stanoví zásady boje s obchodováním s dětmi, s dětskou prostitucí a s pornografií. "Konvence obsahuje paragrafy, které předpokládají informovanost dětí o hrozbách sexuálního zneužívání. Pod touto gumovou formulací se mohou skrývat i výzvy k sexuální osvětě," tvrdí Astachov.

Podpora Státní dumy

Podle ruských médií se zákonodárci k Astachovově návrhu postaví nejspíš vstřícně. Letos v červnu Státní duma schválila dnes už proslulý zákon o zákazu propagace homosexuality mezi nezletilou mládeží. Právní úprava vyvolala ve světě silnou kritiku, ovšem v samotném Rusku ji většina obyvatel schvaluje.

,
Premium

Unikátní test čtyř typů motorů: Elektromobil se nevyplatí, vede klasika

Test 4 ruzných typů motorů | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

O elektromobilitě se hodně mluví, ale v běžném provozu se takové auto nevyplatí. Jak je na tom hybrid oproti benzinu a...

Premium

Dobrá káva jde uvařit i doma. Testovali jsme přístroje pro její výrobu

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chutnou kávu si uvaříte i doma. Dražší špičkové přístroje uvaří voňavé espresso zmáčknutím knoflíku. Na filtrovanou...

Premium

Velký test palubních kamer: některé umí i ochránit před nehodou

Velký test on-board kamer | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Porovnali jsme šestnáct oblíbených autokamer podle kvality záznamu, parametrů a funkcí, které nabízí. Cenové rozpětí...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!