Středa 19. ledna 2022, svátek má Doubravka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sestra diktátora Kim Čong-una je těhotná, píší korejská média

Svět

  17:00
PCHJONGJANG/PRAHA - Kim Jo-čong, sestra severokorejského diktátora Kim Čong-una, je podle médií těhotná. V jiném stavu byla vůdcova sestra již během návštěvy Jižní Koreje, kterou absolvovala začátkem tohoto měsíce.

Kim Jo-čong při příjezdu do Jižní Koreje. foto: Reuters

S těhotenstvím se prý Jo-čong svěřila jihokorejským státníkům poté, co se jí udělalo zle během třídenní návštěvy. O těhotenství jako první informoval deník Korea Herald s odkazem na nejmenované zdroje.

Kdo je tajemná ‚povýšená‘ sestra Kim Čong-una? Mozek propagandy i šedá eminence

Podle nepotvrzených zpráv Jo-čong porodila první dítě v roce 2015. Nejsou však dostupné žádné fotografie, ani detaily ohledně dítěte. Žena, která stojí za kultem osobnosti Kim Čong-una, byla v rámci severokorejského totalitního režimu prakticky nevýznamnou osobou do loňského roku. Tehdy se stala členkou stranického politbyra a získala moc.

Stejně jako není mnoho informací o dětech Kim Jo-čong, nelze toho moc zjistit ani o dětech samotného severokorejského vůdce. Ten může mít podle neoficiálních informací až tři děti. Veřejnosti je známé pouze jméno druhé dcery Kim Ču-e, kterou má Kim Čong-un s bývalou zpěvačkou Ri Sol-ju.

Jihokorejský prezident Mun Če-in a sestra vůdce KLDR Kim Jo-čong.
Americký viceprezident Mike Pence seděl při zahajovacím ceremoniálu před...

Kim Jo-čong navštívila Jižní Koreu jako součást severokorejské olympijské delegace ve dnech 9.-11. února. Jako jeden z čestných hostů se účastnila zahájení her a společně s předsedou severokorejského parlamentu se setkala s jihokorejskými státníky. Byla to ona, kdo pozval jihokorejského prezidenta Mu Če-ina na jednání do Pchjongjangu s Kim Čong-unem.

Mozek propagandy

Jo-čong vede stranickou propagandu již od roku 2014. Stranický odbor propagandy a agitace vedla jako viceprezidentka a začala vytvářet kult osobnosti kolem svého bratra, kterého začala ve státních médiích prezentovat jako benevolentního a přístupného vůdce.

Podle zákulisních informací to měla být právě sestra Kim Čong-una, kdo vymyslel pravidelné návštěvy lídra v zábavních parcích, školách a domovech obyčejných lidí. Měla také stát za přátelstvím mezi vůdcem a bývalou basketbalovou hvězdou Dennisem Rodmanem.

Začátkem roku 2015 se Jo-čong vdala za Čou Songa, syna stranického místopředsedy, a v květnu toho roku měla porodit dítě. Samotná Jo-čong figuruje na černé listině Spojených států za „hrubé porušení lidských práv“.

Kim Čong-un má podle neoficiálních zdrojů ještě dva sourozence. Staršího bratra Kim Čong-čchola a nevlastní sestru Kim Sul-song. Jeho nejstarší nevlastní bratr Kim Čong-nam byl v zavražděn před rokem v Malajsii.

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

Mohlo by vás zajímat