Středa 28. července 2021, svátek má Viktor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ebola v Sieře Leone zabila 121 lidí za jediný den

Svět

  11:14
FREETOWN - Africký stát Sierra Leone zaznamenal o víkendu 121 úmrtí na ebolu za jediný den a řadu nových nakažených. Sobota se tak stala jedním z nejsmrtelnějších dnů od letošního jara, kdy epidemie eboly v západní Africe propukla, informovala v pondělí agentura Reuters s odvoláním na vládní zdravotní statistiky.

„Zabijte ebolu, než zabije vás“ - transparent ve městě Freetown v Sierra Leone. foto: ČTK

Ebola se poprvé objevila v březnu v Guineji a od té doby se rozšířila do sousední Libérie a Sierry Leone. Jde o nejhorší epidemii této nemoci od roku 1976, kdy byl virus eboly identifikován.

ČTĚTE TAKÉ:

Případy nákazy se objevily také v Nigérii a v Senegalu, kde se ale nemoc podařilo dostat pod kontrolu. Spojené státy minulý týden potvrdily první případ eboly u muže z Libérie, který cestoval do Texasu.

Podle informací Světové zdravotnické organizace (WHO) dosáhl k 1. říjnu počet obětí 3439 z celkem 7492 zaznamenaných případů nákazy.

Reakce na objevení nákazy byla nejprve poměrně pomalá, ale nyní do západní Afriky proudí mezinárodní pomoc a dodávky zdravotnického materiálu. Spojené státy do oblasti vysílají asi 4000 vojáků, aby v Libérii pomohli bojovat proti nemoci.

Británie a Čína poslaly posily do Sierry Leone a také Kuba do této země minulý týden vyslala 165členný tým lékařů a sester.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!