12. června 2009 10:05 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Smrti se nevyhnula, i když nestihla osudný let Air France

Trosky letadla Air France | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Trosky letadla Air France | foto: AFP

Náhoda, či osud? Čtyřiašedesátiletá Italka Johanna Ganthalerová měla cestovat 31. května z Rio de Janeira do Paříže osudným letem číslo 447 společnosti Air France, který se zřítil do Atlantického oceánu. Při tragédii zemřelo všech 228 lidí na palubě. Let nestihla, přesto pár dní nato zemřela.

V Brazílii byla na dovolené se svým mužem Kurtem. Tehdy ale měla velké štěstí -  svůj let manželé nestihli. Jak uvedla agentura ANSA, rozhodli se proto letět do Evropy jiným spojem následující den.

Radost z toho, že tragédii přežili, si však italští penzisté neužívali dlouho. O několik dní později totiž měli velmi vážnou automobilovou nehodu. Johanna Ganthalerová, matka tří dětí, při ní přišla o život a její manžel byl velmi vážně zraněn.

Manželé se po svém příletu z Brazílie do Evropy vraceli do rodné Itálie. Cestou se měli zastavit v německém Mnichově, kde si vypůjčili auto a pokračovali do Bolzana, ze kterého pocházejí. Když ale projížděli Rakouskem nedaleko města Kufstein jejich auto z dosud neznámých příčin dostalo nejspíš smyk a vjelo do protisměru. Vůz pak smetlo z druhé strany přijíždějící nákladní auto. Johanna svým zraněním podlehla během převozu do nemocnice, Kurt Ganthaler je nadále v kritickém stavu.