11. srpna 2017 16:01, aktualizováno  16:27 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Při srážce vlaků v Egyptě zemřelo nejméně 36 lidí, zraněných je 123

V egyptském pobřežním městě Alexandrie se srazily dva vlaky. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V egyptském pobřežním městě Alexandrie se srazily dva vlaky. | foto: Osama NagebReuters

KÁHIRA/APRAHA V egyptském pobřežním městě Alexandrie se srazily dva vlaky. První zprávy podle agentury AP hovořily o nejméně 25 mrtvých. Egyptské ministerstvo zdravotnictví ale již oznámilo, že mrtvých je 36. Alespoň 123 lidí se zranilo. Podle agentury AFP to uvedlo ministerstvo zdravotnictví ve své první oficiální bilanci.

Na místo neštěstí bylo vysláno přibližně 25 sanitek. Zraněné záchranáři rozvezli do několika alexandrijských nemocnic. Ministr dopravy nařídil vyšetření nehody, o které státní televize tvrdí, že ji patrně způsobilo to, že jeden z vlaků zůstal po poruše stát na kolejích.

Jedna z vlakových souprav vyjela z Káhiry, druhá z Port Saídu. Srazily se čelně, napsal server britské televize BBC.

Vlaková nehoda v Egyptě
Na místo neštěstí bylo vysláno přibližně 25 sanitek. Zraněné záchranáři...

Egyptské ministerstvo zdravotnictví zatím oficiální zprávu o počtu obětí nevydalo. Přesto s odkazem na něj o počtu mrtvých a zraněných informují zahraniční agentury. Jeden z vlaků vyjel z Káhiry, druhý z Port Saídu. Na místo byly vyslány sanitní vozy.

V egyptských médiích se už objevily fotografie z místa nehody, na kterých jsou vidět přikrytá těla ležící na zemi.

Železniční nehody s mnoha oběťmi nejsou v Egyptě časté, nicméně k nim dochází. V roce 2013 zahynulo nejméně 19 lidí, když vykolejila vlaková souprava v Gíze nedaleko Káhiry. V roce 2012 zemřely desítky dětí, když se u města Manfalút na přejezdu srazil vlak se školním autobusem.

Lidovky.cz, ČTK

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.