Čtvrtek 23. ledna 2020svátek má Zdeněk 2 °C polojasno Předplatné LN
6. července 2018 8:18 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Nad Trumpem se má v Londýně vznášet jeho nafukovací karikatura v plenkách. Starosta jí dal zelenou

Nafukovací model Trumpa. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nafukovací model Trumpa. | foto: Youtube - Daily Mirror

LONDÝN Během návštěvy amerického prezidenta Donalda Trumpa v Londýně příští týden se zřejmě bude u tamního parlamentu vznášet nafukovací Trumpova karikatura. Akci skupiny, která se označuje za umělecké antifašistické aktivisty, povolil londýnský starosta. Informovala o tom agentura Reuters s tím, že aktivisté ještě potřebují povolení policie a správy letového provozu.

Během návštěvy amerického prezidenta Donalda Trumpa v Londýně příští týden se zřejmě bude u tamního parlamentu vznášet nafukovací Trumpova karikatura. Akci skupiny, která se označuje za umělecké antifašistické aktivisty, povolil londýnský starosta. Informovala o tom agentura Reuters s tím, že aktivisté ještě potřebují povolení policie a správy letového provozu.

Šestimetrová žlutooranžová figurína, které její autoři říkají Miminko Trump (Trump Baby), by se mohla v blízkosti britského parlamentu vznášet 30 metrů nad zemí 13. července ráno. V ten den bude americký prezident v Londýně na pracovní návštěvě.

Podle organizátorů starosta Sadiq Khan nejprve nechtěl akci s obřím balónem povolit. „Ale díky obrovské podpoře veřejnosti zřejmě radnice našla smysl pro humor,“ uvedl Leo Murray. Podle agentury AFP získali aktivisté pod příslušnou petici přes 10 tisíc podpisů.

„Starosta podporuje právo na pokojný protest, který může mít mnoho různých podob,“ řekl starostův mluvčí. Podle něj se tým z radnice setkal s organizátory a povolil jim využít k akci část náměstí u parlamentu. Mluvčí starosty ale dodal, že demonstranti ještě potřebují povolení policie a správy letového provozu.

ČTK
Premium

Cítím hořkost. Bývalý šéf mordparty poprvé promluvil o svém odchodu

Nejznámější český kriminalista Josef Mareš sloužil u policie téměř třicet let,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Nejznámější český kriminalista Josef Mareš sloužil u policie téměř třicet let, stál za objasněním řady vražd a...

Premium

Zalepili matce prsa, aby nemohla kojit. Při příbězích z Osvětimi pláče i průvodce

Průvodce Lukáš Lev | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lukáš Lev provází v koncentračních táborech a popisuje nacistická zvěrstva. Jeho babička si však stála za tím, že za...

Premium

Kam dál, Slavie? Manažer Nezmar připouští obavy: Jsme na hraně

Jan Nezmar, manažer fotbalové Slavie | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na Dortmund má jednu bizarní vzpomínku. Po letech se jí zasměje, ale tehdy? V březnu 2002 bylo Janu Nezmarovi ouvej....