Komise chce s rozhodnutím počkat do doby, než získá dostatečné informace o bezpečností situaci v jednotlivých provinciích. Při násilí, jež následovalo po atentátu na Bhuttovou, podle dosavadních zpráv zahynulo v Pákistánu 44 lidí. V provincii Sindh, odkud Bhuttová pochází, bylo zničeno přes 40 volebních místností.
Nejmenovaný vládní zdroj sle oznámil, že se volby plánované na 8. ledna "téměř určitě" odloží nejméně o čtyři týdny. Opoziční strany včetně Pákistánské lidové strany (PPP), která byla hlavním favoritem voleb, si odklad výslovně nepřejí a chtějí volby v řádném termínu.
Sebevražedný atentátník zaútočil na Bhuttovou po předvolebním shromáždění ve městě Rávalpindí. Vláda a opozice se ale stále pře o to, jak vlastně politička zemřela. Podle vlády to Bhuttovou nezabila kulka atentátníka ani úlomky bomby, která byla po střelbě odpálena, ale smrtelný úder posuvného zařízení střechy automobilu, v němž Bhuttová v okamžiku výstřelu stála.
Lidé z okruhu Bhuttové tvrdí, že politička měla prostřelenou hlavu. Podle lékařské zprávy, z níž vychází vláda, v jejím těle ale nebyla kulka ani úlomky výbušnin. Vláda navrhla exhumaci, což manžel Bhuttové i PPP odmítli.
Britská televize Channel4 zveřejnila nové záběry se dvěma údajnými atentátníky. Na jednom z nich je vidět muž zvedající zbraň a z těsné blízkostí mířící na Bhuttovou ve chvíli, kdy politička ještě stála v autě s otevřenou střechou. Je patrné zvednutí vlasů a závoje, jímž měla Bhuttová pokrytou hlavu, což podle agentur mohl způsobit výstřel. Bhuttová se pak zřítila do automobilu, kterým těsně potom otřásl výbuch.
Manžel Bhuttové Ásif Alí Zardárí nedal svolení k pitvě a bez exhumace nebude možné příčiny smrti vyjasnit. Přeje si ale, aby se na vyšetřování smrti jeho manželky podílely OSN a Británie.
Po uplynutí třídenního smutku se dnes podle agentury AP život ve většině pákistánských měst vrací do normálu. Neklid v zemi se projevil historickým propadem burzovního trhu. Index burzy v Karáčí spadl o 4,7 procenta, což je jeden z nejprudších propadů za jediný den.