Čtvrtek 7. prosince 2023, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Střelba v albánské škole: mladík zabil ze žárlivosti studentku, pak sebe

Svět

  18:37
TIRANA - Devatenáctiletý mladík dnes na střední škole ve středoalbánském městě Elbasanu zastřelil dvacetiletou maturantku, poté spáchal sebevraždu. Za tragédií zřejmě byla žárlivost.

Zbraň foto: ČTK

Endrit Llambaj podle policie vtrhl do třídy s pistolí a všem nařídil, aby místnost opustili. Zůstat musela jen jedna dívka. Poté se ozvaly tři výstřely. Studentka byla nalezena mrtvá na svém stole.

Llambaj po střelbě ze školy utekl. Když ale po několika stech metrů zjistil, že ho pronásledují policisté, zastřelil se.

Žárlivost jako motiv střelby zmínila policejní mluvčí Valbona Beguová.

Podle soukromé televize Klan se dvojice seznámila na internetové komunitní síti Facebook.

Ministr školství Myqerem Tafaj v souvislosti s dnešní střelbou oznámil, že sociální pracovníci budou studentům poskytovat poradenství. Albánie totiž v poslední době zaznamenala vzrůstající násilí na základních a středních školách. V pondělí jistý žák na základní škole v Tiraně v hádce pobodal a vážně zranil spolužáka. Policie také v okolí vzdělávacích institucí častěji hlídkuje, aby zde zabránila prodeji drog.

Autoři: ,

Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®
Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®

Máte dojem, že má vaše dítě potíže se soustředěním? Impulzivita a hyperaktivita zasahují do jeho každodenního života? V tom případě by se mohl stát...