8. února 2018 16:47 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Tři Afričané byli odsouzeni za hromadné znásilnění a napadení páru v Rimini

Pláž v Rimini, na které pachatelé znásilnili polskou turistku a zbili jejího... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pláž v Rimini, na které pachatelé znásilnili polskou turistku a zbili jejího... | foto: wikimedia.org

RIMINI Tři afričtí nezletilci byli v Itálii ve čtvrtek odsouzeni za hromadné znásilnění polské turistky a peruánského transsexuála. Informoval o tom list Corriere della Sera. Událost se stala loni v létě v Rimini na italském pobřeží Jaderského moře.

Dva bratři z Maroka ve věku 15 a 17 let a šestnáctiletý Nigerijec byli uznáni vinnými ve všech bodech obžaloby a odsouzeni na devět let a osm měsíců vězení.

Čtveřice násilníků loni 26. srpna nejprve napadla polský pár. Muže zbili do bezvědomí a ženu hromadně znásilnili. Poté znásilnili i peruánského transsexuála, který později své trýznitele identifikoval. Agresoři své oběti také okradli.

Vůdce skupiny a jediný zletilý, Guerlin Butungu z Konga, byl odsouzen už v listopadu k 16 letům vězení. Trojice nezletilých byla souzena v odloučeném procesu v Bologni, který se konal za zavřenými dveřmi.

ČTK