10. května 2016 8:14 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Trump by muslimskému starostovi Londýna Khanovi vstup do USA povolil

Americký miliardář a kandidát na amerického prezidenta Donald Trump | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Americký miliardář a kandidát na amerického prezidenta Donald Trump | foto: ČTK

WASHINGTON Uchazeč o úřad amerického prezidenta Donald Trump, který uvažuje o zákazu vstupu muslimů do USA, udělá v případě nově zvoleného starosty Londýna Sadiqa Khana výjimku. Trump to řekl v reakci na obavy, jež Khan vyjádřil v rozhovoru s časopisem Time. Starostou britské metropole se stal jako první muslim.

„Chci jet do Ameriky a setkat se americkými starosty. Stane-li se Donald Trump prezidentem, nedostanu se tam kvůli své víře,“ řekl Khan.

Starostou Londýna se stal muž pákistánského původu, Sadiq Khan.

Starostou Londýna se stal muž pákistánského původu, Sadiq Khan.

Trump mu ale vzkázal, že pokaždé existují výjimky. O zákazu vstupu muslimů se zmínil v reakci na loňské atentáty, při nichž teroristé ve Francii zabili 130 lidí. „Vždy budou nějaké výjimky,“ řekl Trump s tím, že je „šťastný“, že Londýn bude řídit právě Khan. „Bude-li dělat práci dobře, bude-li ji dělat výborně, bude to úžasná věc,“ prohlásil.

Khan je potomkem pákistánských přistěhovalců a minulý týden byl zvolen hlasy více než 1,3 milionu Londýňanů. V rozhovoru vyjádřil naději, že „Trumpův přístup k politice“ v Americe nepřevládne.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz