15. září 2019 17:09 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Trump jako gremlin. Proces odvolání prezidenta musí začít hned, hlásá herec Jim Carrey

Herec Jim Carrey | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Herec Jim Carrey | foto: AP

WASHINGTON D.C. Jim Carrey není jen talentovaný herec a komik. Poslední dobou se často vyjadřuje i ve veřejné sféře a na politickou scénu nezapomíná. Na Twitteru navíc již dlouho publikuje jednu satirickou karikaturu za druhou. Nyní vyzval předsedkyni americké Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiovou, aby zahájila potřebné úkony k takzvanému impeachmentu prezidenta Donalda Trumpa a výzvu doprovodil i ilustrací.

V jedné z nich připodobnil Trumpa k monstru, které sedí na křídle letadla a poškozuje motory, zatímco Pelosiová křičí a zakrývá si uši. Jde o odkaz na jeden z dílů seriálu The Twilight Zone z roku 1963. „Hej, Nancy Pelosiová, něco je na křídle, nějaká věc. Sama můžeš jen neužitečně zatínat zuby a držet palce, zatímco tenhle gremlin trhá motory na kusy, ale my ostatní chceme žít,“ napsal Carrey na Twitteru. „Odvolejte to zvíře,“ žádá herec. 

Výzva přichází ve chvíli, kdy soudní výbor Sněmovny reprezentantů schválil rezoluci, v níž se píše o tom, zda doporučit Sněmovně zahájit proces impeachmentu, tedy jediného možného způsobu, jak odvolat prezidenta Spojených států amerických. Pelosiová dlouhodobě tvrdí, že k impeachmentu je třeba přistoupit ve správný čas a nikoliv nepřipraveně, píše Huffington Post

Jim Carrey využívá karikatury jako kritiku opakovaně. Například ve středu přidal obrázek, na němž byl Trump vyobrazen jako známý maskot řetězce fastfoodových restaurací McDonalds, který si dělal legraci z odvolání poradce pro národní bezpečnost Johna Boltona. „Kdo bude novým poradcem pro národní bezpečnost? Hamburgrář? Nebo se k němu víc hodí portfolio klimatické změny?“ napsal s nadsázkou ke karikatuře. 

Carrey se ale věnoval i kauze kolem Jeffreyho Epsteina či problematice ochrany státních hranic s Mexikem.

Lidovky.cz
Premium

Výrazný nos, vzdělání sestry. Proto si Gott vybral Ivanu, říká novinářka

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Profesní vztah je pojil pětadvacet let, ona ho však osobně poznala už jako holčička. Navzdory všem turbulencím, které...

Krampol o Belmondovi: Když on točil Zvíře, já hrál traktoristu

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Přes třicet let promlouvá na české diváky božský Bébel, jak Jean-Paul Belmondovi v rodné Francii přezdívají, hlasem...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...