3. března 2018 20:30 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

U Bílého domu se postřelil muž. Svým zraněním podlehl

Bílý dům. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bílý dům. | foto: Shutterstock

WASHINGTON U Bílého domu se v sobotu opět střílelo. Podle bezpečnostní služby Bílého domu se jeden muž postřelil, nikdo další zraněn nebyl, uvedla agentura AP. Server NBC News následně informoval o tom, že postřelený zemřel.

Prezident Donald Trump byl tou dobou ve své rezidenci na Floridě, kde obvykle tráví víkendy, měl by se však ještě v sobotu vrátit do Washingtonu. Incident se podle ochranky odehrál na severní straně oplocení. Prezident byl podle Bílého domu informován.

Na místě zasahovali zdravotníci, kteří zraněného ošetřovali. Televizní kamery ukázaly sanitky a policejní vozy na místě činu. Doprava byla omezena.

Podobné incidenty u Bílého domu nejsou vzácností, poznamenala agentura AFP a připomněla, že 23. února do bariéry u Bílého domu najelo auto. Neprojelo však do areálu a řidičku zadržela prezidentova ochranka.

Televize CNN s odvoláním na nejmenované bezpečnostní zdroje tehdy uvedla, že žena vjela do bariéry úmyslně. Její čin prý nebyl namířen proti prezidentovi, ale mohl souviset s duševními problémy řidičky.

ČTK

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.