19. března 2017 9:07 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

U Bílého domu zadrželi muže. Tvrdil, že má v autě bombu

Zákaz vstupu u Bílého domu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zákaz vstupu u Bílého domu. | foto: Reuters

WASHINGTON Ochranka amerického prezidenta zadržela v sobotu večer muže, který přijel ke kontrolnímu stanovišti u Bílého domu a tvrdil, že má v autě bombu. Šlo o druhý bezpečnostní incident u sídla amerického prezidenta během jednoho dne.

Podle televizní stanice CNN zatím nebylo potvrzeno, zda ve vozidlo skutečně nějaká výbušnina byla, vozidlo je prověřováno. Nicméně stupeň bezpečnostních opatření byl v Bílém domě okamžitě zvýšen a několik ulic v okolí zůstalo do nedělních časných ranních hodin uzavřeno.

K incidentu došlo v sobotu ve 23:05 místního času (04:05 SEČ), upřesnila podle televize tajná služba. Prezident Donald Trump ale ve Washingtonu není, víkend tráví ve svém sídle Mar-a-Lago na Floridě.

V sobotu agenti tajné služby zadrželi jiného člověka, který se pokoušel proniknout na pozemek Bílého domu skokem přes stojany na kola, ale za plot se nedostal. Podle pozdějšího sdělení zdroje z bezpečnostní služby tento muž u sebe neměl žádnou zbraň, jenom dokument, který chtěl předat v Bílém domě.

Před týdnem se podařilo proniknout na pozemek kolem Bílého domu jiné osobě, která tam pak pobývala 15 minut.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz