22. srpna 2012 7:00 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Kontaminovaná voda v Egyptě: nakazily se stovky lidí

Kohoutková voda - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kohoutková voda - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

KÁHIRA Až stovky lidí se prý v Egyptě nakazily kontaminovanou vodou. Nemocnice v nilské deltě asi 65 kilometrů severně od Káhiry podle jistého egyptského činitele citovaného v úterý agenturou AP připustila, že přijala desítky lidí s těžkými průjmy, zvracením a vysokými horečkami. Egyptská státní agentura MENA uvedla, že počet nakažených přesáhl 400.

Ministr zdravotnictví Muhammad Mustafá nařídil uzavřít nelegální zdroje pitné vody a guvernér provincie Minúfíja, kde se nemocnice nachází, suspendoval úředníky, kteří měli na starosti hlavní zdroj stáčené vody v postižené lokalitě.

Testy mají nyní zjistit, zda voda byla skutečně zdrojem nákazy. Případ mezi místními vyvolal protesty. Rozlícení příbuzní v úterý Mustafu a guvernéra při návštěvě nemocnice zamkli v jednom pokoji. Politici se ven dostali asi o hodinu později po zásahu policie.

Otrava závadným jídlem a vodou nejsou v Egyptě ničím výjimečným. Na vině je často nedostatečná kontrola, zhoršující se kvalita veřejných služeb i slumy, které živelně vznikají po celé zemi.

Lidovky.cz, ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
SEŘIZOVAČ STROJŮ

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 23 000 - 30 000 Kč