Neděle 13. června 2021svátek má Antonín 19 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Svět

V ulicích Houstonu se volně pohyboval tygr. Na policii ho následně dovedla manželka majitele šelmy

Tygr - ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tygr - ilustrační snímek | foto: Reprofoto

Houston (USA) Úřadům v americkém městě Houston se podařilo o víkendu odchytit tygra, kterého v posledním týdnu několikrát zahlédli kolemjdoucí, jak se volně pohybuje ulicemi jednoho z místních předměstí. Policie jej převezla do chovatelské stanice ve městě Murchison, kde má strávit zbytek života. Police stále zjišťuje, kdo tygra ve skutečnosti vlastnil, kde pobýval a zda kvůli němu bude někoho stíhat, píší americká média.

Devět měsíců starý bengálský tygr v posledních dnech vzbudil pozornost médií, když se objevil na několika videích sdílených na sociálních sítích. Na nich se prochází po předměstí Houstonu. Zvíře jednou málem zastřelil zástupce šerifa, který na něj narazil, když byl mimo službu. Na místo však tehdy přispěchal 26letý Victor Hugo Cuevas, který policistu vyzýval, aby šelmu nezabíjel a následně si ji odvedl pryč.

Policie týden po tygrovi pátrala a kontaktovala při tom všechny místní známé chovatele exotických zvířat. Šelmu pak v sobotu předala policii Cuevasova manželka. Vyšetřovatelům řekla, že je její manžel vlastníkem tygra a že zvíře mají téměř od jeho narození. V posledním týdnu podle ní šelma přecházela mezi různými domácnostmi, Cuevasová však údajně vždy věděla, kde se zvíře nachází.

Chování tygrů je v Houstonu bez zvláštních povolení zakázané, policie však stále zvažuje, zda a koho bude v případu stíhat. Cuevasův právník totiž tvrdí, že jeho klient divoké zvíře nevlastnil, jen se o něj často staral. To podle něj navíc není nelegální, protože chování divokých šelem a jiných exotických zvířat není ve státu Texas plošně zakázáno.

Cuevase zatkla policie před týdnem kvůli tomu, že se podle ní bránil zadržení, když policisté přijeli k němu domů kvůli hlášení o přechovávání nebezpečného zvířete. Podezřelý byl přitom tehdy již propuštěn na kauci v případu vraždy z roku 2017. Nyní je ve vazbě.

Podle šéfky chovné stanice, kde tygr skončil, je nebezpečné mít doma velké šelmy kvůli jejich sklonům k náhlým a nepředvídatelným změnám chování. Odchycené zvíře již v devíti měsících věku váží téměř 80 kilogramů a dokázalo by podle ní „nadělat dost škody“. Ochránci zvířat usilují o zavedení zákazu chovu velkých kočkovitých šelem jako domácích mazlíčků na federální úrovni, aby k podobným nebezpečným situacím v budoucnu nedocházelo.

O antikoncepci už není takový zájem. Párový sex upadá, míní gynekolog

Antikoncepce: Jaký vliv má na zdraví popisuje MUDr. Alexandr Barták. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Všichni strašili, že bude upadat mravnost a ženy budou mít z dlouhodobého užívání pilulek zhoubná onemocnění jater....

Upřímnost fotbalové antihvězdy. Souček o tetování, rasismu i vyjídání ledničky

Fotbalista Tomáš Souček | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Říká o sobě, že je obyčejný kluk z Brodu. Přitom si ho už stihla zamilovat fotbalová Anglie a Česko na něj spoléhá: na...

Poslední snímky: Abrhám testoval vozíček, Šafránková se ho snažila rozesmát

Josef Abrhám s Libuškou Šafránkovou přebírali nový vozík pro herce. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jak dnes žijí Josef Abrhám (81) a Libuše Šafránková (67)? O pohádkovém podzimu života bohužel nemůže být řeč, časopis...