Čtvrtek 28. října 2021, Den vzniku samostatného československého státu
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V Kataru hořelo nákupní centrum, 19 mrtvých

Svět

  18:37aktualizováno  29. května 7:15
DAUHÁ - Požár zatím neznámého původu vypukl v největším obchodním centru v katarské metropoli Dauhá. Podle informací katarských vládních úřadů zahynulo 19 lidí. Ministerstvo zdravotnictví upřesnilo, že mezi mrtvými je 13 dětí, čtyři ošetřovatelky a dva záchranáři civilní obrany. Dalších 17 osob, většinou hasičů, utrpělo podle tohoto zdroje zranění.

V Dauhá hořelo nákupní centrum foto: Reuters

Mezi oběťmi požáru jsou pravděpodobně trojčata z Nového Zélandu. Sourozenci, kterým prý byly asi dva roky, se nacházeli v dětském koutku, kde podle médií a katarského ministra vnitra požár propukl. Podle agentury AP to dnes novinářům řekl novozélandský premiér John Key.

Oheň propukl v obchodním centru Villagio Mall v 11:30 místního času (10:30 SELČ). Podle svědků citovaných agenturou AP bylo vidět mračno černého dýmu vycházející z luxusního nákupního komplexu.

Ministr vnitra šajch Abdalláh bin Násir Sání novinářům řekl, že požár vypukl v dětském koutku umístěném v horním poschodí. Hasiči tam museli proniknout přes střechu, aby mohli evakuovat děti obklíčené plameny.

Schodiště vedoucí do patra zasaženého ohněm se totiž zřítilo a v dětském koutku zůstalo uvězněno celkem 20 dětí.

Podle informace ministerstva zdravotnictví zahynulo při požáru sedm děvčátek a šest chlapců. Čtyři mrtvé děti byly španělské národnosti, sdělil mluvčí španělského ministerstva zahraničí v Madridu bez dalších podrobností. Jednou obětí je i tříletá francouzská holčička, uvedla státní tajemnice pařížského ministerstva zahraničí pro záležitosti Francouzů v cizině Yamina Benguiguiová.

Obchodní centrum Villagio Mall bylo otevřeno v roce 2006. Je jedním z nejpopulárnějších nákupních a zábavních středisek. Nachází se v něm řada butiků a restaurací i kluziště. Je protkáno kanály, po nichž se mohou návštěvníci projíždět na gondolách, uvedla agentura AP.

Dauhá

Dauhá

Autoři: ,

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Mohlo by vás zajímat