Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

V Kyrgyzstánu se zřítil turecký nákladní boeing 747 na domy. Nejméně 32 mrtvých

Svět

  5:49
V Kyrgyzstánu se v pondělí ráno při pokusu o přistání v husté mlze zřítilo nákladní letadlo společnosti ACT Airlines. Zahynulo 37 lidí, většinou obyvatel oblasti, do které stroj dopadl, oznámila kyrgyzská vláda. Podle záchranářů je mezi mrtvými šest dětí.

Zřícené Jumbo Turkish Airlines. foto: Twitter.com/BoardingAV

Letoun typu Boeing 747 mířící z Hongkongu do Istanbulu havaroval poblíž mezinárodního letiště Manas, které je od metropole Biškeku vzdáleno asi 25 kilometrů. V Kyrgyzstánu měl stroj naplánované mezipřistání.

Kus motoru havarovaného letadla leží v obytné zóně města Biškek.

Stroj společnosti ACT Airlines podle kyrgyzské agentury 24.kg přeletěl přistávací dráhu, trupem zavadil o val ohrazující letiště a dopadl na příměstskou chatovou osadu. Havarované letadlo tam srovnalo se zemí 15 jednopatrových stavení a desítky dalších poškodilo. Podle řídící věže na letišti Manas byly povětrnostní podmínky normální.

Podle mluvčího kyrgyzské vlády při katastrofě zemřelo nejméně 37 lidí včetně pětičlenné posádky letadla. Dalších 11 lidí bojuje v nemocnicích v Biškeku o život. Provoz na letišti Manas byl ráno obnoven.

Na místě pádu letadla pracují záchranáři a hasiči. Příčiny neštěstí vyšetřuje speciální komise odborníků pod dohledem premiéra Sooronbaje Žeenbekova, oznámila agentura 24.kg. Do vyšetřování se zapojí i turečtí experti.

Na místo incidentu dorazil premiér Sooranbaj Žeenbekov.

Aktualizováno 16. ledna 2017 15:45: Opravili jsme provozovatele společnosti z Turkish Airlines na ACT Airlines. Turkish měl letadlo včetně posádky pouze pronajaté.

Autoři: ,

Tajný trik na intimní hygienu v létě
Tajný trik na intimní hygienu v létě

Na trhu s intimní kosmetikou již existuje tolik produktů, ze kterých si můžeme vybrat: gely, emulze, pěny... My vám však pomůžeme s výběrem. Naše 3...