4. prosince 2018 20:28 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

V Maroku zadrželi 16 lidí, kteří organizovali nelegální migraci

Migranti na přeplněném člunu (Ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Migranti na přeplněném člunu (Ilustrační foto) | foto: Reuters

Rabat Policie v Maroku v úterý zadržela 16 lidí, které podezírá z napojení na kriminální síť, jež organizuje proud nelegální migrace do Evropy. Podle agentury AFP to oznámily místní bezpečnostní složky. Podezřelí zřejmě dodávali věci jako nafukovací čluny a kánoe těm, kteří je prodávají pašerákům lidí.

Všichni zadržení jsou občané Maroka. Sedm osob zatkla policie v největším marockém městě Casablance na severozápadě země, dalších devět pak ve městě Udžda na severovýchodě. Bezpečnostní složky zabavily mimo jiné osm vozidel, tři kánoe, mobilní telefony, zásoby paliva a vysoký obnos peněz v hotovosti.

Maroko, které mohou občané jiných afrických zemí navštívit bez víza, se stalo významnou tranzitní zemí pro migranty mířící do Evropy. Důvodem je mimo jiné zpřísnění postupu vůči migrantům ze strany Itálie a spolupráce EU s libyjskou pobřežní stráží, což přispělo ke snížení počtu migrantů připlouvajících z Libye zmítané konfliktem.

Podle nedávných údajů, které zveřejnily marocké úřady, bezpečnostní složky od začátku letošního roku do konce září rozbily celkem 122 aktivních kriminálních sítí provozujících nelegální migraci.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz