22. července 2017 10:23 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Krvavý měsíc v Mexiku. V červnu zde bylo zavražděno nejvíc lidí za 20 let

Boj s drogovým násilím (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Boj s drogovým násilím (ilustrační foto). | foto: Reuters

MEXIKO V Mexiku minulý měsíc zavraždili nejvyšší počet lidí za posledních dvacet let. Během června se obětí vražd - často spojených s drogovým násilím - stalo 2 234 lidí. S odvoláním na oficiální statistiky o tom v sobotu informovala agentura AFP.

Uplynulý měsíc byl co do počtu násilných úmrtí nejhorším od doby vzniku mexického Národního systému veřejné bezpečnosti před dvaceti lety. Naposledy přitom rekord padl v květnu, kdy v Mexiku zavraždili 2 191 lidí.

Data za červen navíc potvrdila, že první polovina letošního roku je v severoamerické zemi nejtragičtější za poslední dvě desítky let. Od počátku ledna do konce června se stalo obětí vraždy celkem 12 155 lidí, což je téměř o třetinu více než ve stejném období loňského roku.

Problém pro mexickou vládu představuje podle agentury AP především fakt, že se na zvyšování počtu vražd podílí všechny mexické státy. V roce 2011, jehož rekord z prvního pololetí byl letos překonán, se přitom vraždilo především v několika málo státech spojených s drogovou kriminalitou.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz