Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Svět

Desítky lidí se v Německu pokusily opustit komplex uzavřený do karantény. Střetly se při tom s policií

Obytný komplex v dolnosaském Göttingenu je novým ohniskem, 700 obyvatel úřady nařídily karanténu. foto: ČTK

Berlín - V Německu přibylo za poslední den 537 potvrzených případů koronaviru, celkem se tak v zemi od začátku pandemie potvrdilo 190 359 nakažených. Vyplývá to ze statistiky Institutu Roberta Kocha (RKI). Počet úmrtí s covidem-19 se v Německu za den zvýšil o tři na celkových 8885. V jednom z ohnisek nákazy se desítky lidí v uzavřeném obytném komplexu střetly s policií.
  10:30

Nově potvrzených nakažených za neděli přibylo méně než v sobotu, kdy se koronavirus SARS-CoV-2 nově potvrdil u 687 lidí.

V posledních týdnech trápí Německo výskyt koronaviru v řadě masokombinátů. Na jatkách firmy Tönnies ve městě Rheda-Wiedenbrück v Severním Porýní-Vestfálsku, která jsou jedna z největších v celém Německu, jsou v karanténě všichni zaměstnanci s rodinami (celkem 7000 lidí).

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Firma i celé odvětví čelí kritice kvůli nevyhovujícím pracovním podmínkám zaměstnanců ze zahraničí, kteří žijí ve stísněných prostorech ve společných ubytovnách.

Dalším lokálním ohniskem v Německu je obytný komplex v dolnosaském Göttingenu, kde úřady nařídily karanténu pro 700 obyvatel. Desítky z nich se ale v sobotu uzavřený komplex pokusily opustit. Střetli se při tom s policisty, z nichž někteří utrpěli zranění. Policejní ostraha byla proto v místě posílena, uvedl v pondělí server BBC.

Autor:

Single máme s miminkem ze spermabanky: Jak to funguje?
Single máme s miminkem ze spermabanky: Jak to funguje?

Zuzana Bergrová, bývalá vrcholová sportovkyně, si pro svého syna doběhla do spermobanky. O životě single mámy píše úspěšný blog „Plody dna: Příběhy...